EBLK: -5 w Bydgoszczy

GRUDNIA, 2019

CCC Polkowice przegrało z Artego Bydgoszcz w 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. To druga porażka mistrzyń Polski w sezonie 2019/2020.

W Bydgoszczy w niedzielnie popołudnie w hicie kolejki zmierzyły się drużyny pretendujące do podium mistrzostw Polski. Spotkanie sąsiadów w tabeli nie zawiodło poziomem. Polkowiczanki walczyły i kilkukrotnie zbliżały się do granicy remisu, głównie za sprawą dobrej tego dnia dyspozycji w rzutach trzypunktowych (10 celnych). Kluczową rolę w przebiegu meczu odegrały straty i faule polkowiczanek wymuszone przez sprawnie działającą defensywę gospodarzy. Ani na sekundę z parkietu nie zeszła liderka bydgoskiej ekipy, Laura Miskiniene. Podkoszowa Artego zdobyła w tym spotkaniu 20 punktów. W szeregach CCC Polkowice najlepiej punktującą zawodniczką z dorobkiem 19 “oczek” była Weronika Gajda, która w niedzielnym starciu przekroczyła granicę tysiąca punktów zdobytych w barwach  pomarańczowo-czarnych.

Kolejny mecz CCC Polkowice rozegra już w środę, 4 grudnia. W rozgrywkach EuroCup Women przeciwnikiem Pomarańczowych będzie szwedzkie A3 Basket Umea. Na ostatni mecz fazy grupowej zapraszamy o 17:30 do hali przy Dąbrowskiego.

Do rywalizacji w Energa Basket Lidze Kobiet podopieczne trenera Marosa Kovacika wrócą już w najbliższą sobotę. 7 grudnia o 19:00 podejmą u siebie Energę Toruń.

Punkty dla CCC Polkowice: Weronika Gajda 19, Danielle Robinson 15, Ana-Maria Filip 10, Artemis Spanou 8, Miljana Bojović 6, Denesha Stallworth 4.

Punkty dla Artego Bydgoszcz: Laura Miskiniene 20, Kateryna Rymarenko 11, Brianna Kiesel 11, Jennifer O’Neill 10, Elżbieta Międzik 7, Karolina Poboży 6, Karina Michałek 2.