EBLK: 20. kolejka bez zwycięstwa

MARCA, 2020

Komplet punktów za 20. kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet trafił w ręce zespołu z Bydgoszczy. W Polkowicach Artego pokonało CCC 85:79.

Na trzy kolejki do końca rundy zasadniczej wszystkie zespoły liczą każdy punkt. W Polkowicach od początku starcia było wiadomo, że nikt nie chce oddać zwycięstwa za darmo. Obie drużyny zaczęły od ofensywnego uderzenia zapominając o obronie. Wraz z upływem czasu to goście nabierali pewności w defensywie wymuszając błędy na Pomarańczowych. – Mamy duży problem w defensywie, w każdym meczu tracimy za dużo punktów. Zgodzę się z trenerem, że play-off wygrywa się obroną. Zrobiliśmy za dużo indywidualnych błędów – ocenił trener Maros Kovacik po zakończeniu spotkania.

Polkowiczanki były dziś zespołem wolniejszym i częściej przegrywały walkę jeden na jeden. Te mankamenty powodowały kolejny problem. Przy powrocie do obrony często popełniały faule i miały duży problem z ilością przewinień. Artego wykonało aż 32 rzuty osobiste. Nie do zatrzymania w środowym pojedynku była Laura Miškinienė. Litwinka zdobyła dla bydgoskiej ekipy 25 punktów. W szeregach CCC Polkowice najlepiej punktująca zawodniczką z dorobkiem 23 punktów była Danielle Robinson. W końcówce meczu gospodynie próbowały dogonić wynik, ale to koszykarki z Bydgoszczy wywierały większą presję. – W play-off wygrywa się obroną. Zrobiliśmy za dużo indywidualnych błędów. Pod koniec goniliśmy wynik i po szybkich atakach traciliśmy punktu. To nie jest droga, którą wygrywa się mecze z takim zespołem jak Artego Bydgoszcz. Jeśli nie poprawimy defensywy to bardzo ciężko będzie nam grać w play-off – podsumował trener Pomarańczowych.

Po wyczerpującym meczu Artego wygrało z CCC Polkowice 85:79. – W każdym meczu tracimy po 80 punktów i ciężko nam za każdym razem przebijać przeciwnika. W play-off, kiedy mecze rozgrywane są dzień po dniu będzie o to jeszcze trudniej. Mamy mało czasu na pracę nad obroną, zwłaszcza nad małymi błędami. Często przegrywamy w walce jeden na jeden i dużo punktów tracimy po zbiórkach – na pomeczowej konferencji prasowej spotkanie oceniła Monika Naczk.

W kolejnym, przedostatnim starciu w rundzie zasadniczej rywalem CCC Polkowice będzie Energa Toruń.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 23, Denesha Stallworth 16, Lauren Mansfield 14, Maria Conde 12, Artemis Spanou 8, Weronika Gajda 6.

Punkty dla Artego Bydgoszcz: Laura Miškinienė 25, Brianna Kiesel 21, Jennifer O’Neill 16, Elżbieta Międzik 8, Shante Evans 7, Kateryna Rymarenko 3, Karina Michałek 3, Karolina Poboży 2.