EBLK: 2 minuty od zwycięstwa

26

STYCZNIA, 2020

Po zaciętym spotkaniu CCC Polkowice przegrało na wyjeździe z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 71:66. Losy meczu rozstrzygnęły się w dwóch ostatnich minutach.

Początek meczu od mocnego uderzenia rozpoczęła Pszczółka. Polkowiczanki przebudziły się przy stanie 2:13 i w szybkim tempie zaczęły nadrabiać straty i skrzętnie wykorzystywały błędy rywalek. Po pierwszej kwarcie Pomarańczowe przegrywały 14:19. Druga ćwiartka należała do CCC Polkowice. Mistrzynie Polski szybko doprowadziły do remisu. Koszykarki Pszczółki nie pozwoliły rozpędzić się podopiecznym trenera Marosa Kovacika. Kolejne dobre zawody rozegrała Maria Conde, która ponownie była najlepiej punktującą zawodniczką polkowickiej drużyny. Hiszpanka w niedzielnym spotkaniu zdobyła 20 punktów. Przed zmianą stron mistrzynie Polski prowadziły 34:30.

Trzecia kwarta nie zmieniła oblicza tego meczu. Ponownie oglądaliśmy wyrównane starcie. Trener gospodarzy Krzysztof Szewczyk aktywnie reagował na wszelkie poczynania Pomarańczowych nie pozwalając im na powiększanie przewagi. Ostatnie 10 minut meczu polkowiczanki rozpoczęły prowadząc 45:49. CCC Polkowice kontynuowało swoją drogę po zwycięstwo aż do 38. minuty meczu. Wtedy to prowadząc 66:60 popełniły serię błędów, które nie pozostały bez odpowiedzi Pszczółki. Akademiczki w ciągu dwóch minut zdobyły aż 11 punktów i wygrały mecz 71:66. Sami sobie przegraliśmy ten mecz. Mieliśmy przewagę, ale ją roztrwoniliśmy przez błędy własne. To nie pierwsza taka sytuacja w sezonie. Podobnie było w finale Pucharu Polski przeciwko Gdyni – po spotkaniu mówił trener Maros Kovacik.

W ciągu 10 dni polkowiczanki rozegrały aż 5 meczów, a na kolejny przyjdzie im wyjechać do Moskwy. Rewanżowe starcie z MBA Moskwa o awans do grona najlepszej ósemki EuroCup Women CCC Polkowice rozegra już w środę, 29 stycznia.

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 20, Danielle Robinson 17, Denesha Stallworth 14, Ana Maria Filip 8, Artemis Spanou 7.

Punkty dla Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin: Briana Day 19, Alexis Peterson 13, Jovana Popovic 12, Julia Adamowicz 11, Giedrė Labuckienė 9, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Ama Degbeon 4.