SIERPNIA, 2023

Znacie już zawodniczki, które zostały w srebrnej drużynie.

Czas abyście poznali nowe twarze, które zobaczycie w tym sezonie w pomarańczowych barwach.

Do drużyny dołączy Emilia Kośla!

Uważni kibice pewnie pamiętają Emilię z polskich parkietów. Wychowanka renomowanego SMS PZKosz Łomianki w Basket Lidze Kobiet debiutowała w sezonie 2020/2021 w drużynie z Lublina. To również w drużynie z Lublina Emilia rozpoczęła sezon 2022/2023. W trakcie trzech rozegranych meczy w EuroCupie, Emilia notowała średnio 6 punktów.

Fot.: TTT Riga

Emilia opuściła BLK w listopadzie. Stamtąd trafiła do łotewskiego TTT Ryga. W stolicy Łotwy Emilia notowała jeszcze lepsze średnie: 7.5 punktu w lidze łotewskiej oraz 16.4 punktu w EWBL.

Emilia zanotowała też bardzo dobry występ na letniej Uniwersjadzie, gdzie w drużynie prowadzonej przez Karola Kowalewskiego notowała 8.6 punktów i 4.2 zbiórek.

Fot.: TTT Riga