SIERPNIA, 2023

Nowa twarz w drużynie, nowa twarz w lidze. Podejrzewamy, że się polubicie.

Do drużyny dołącza Brianna Fraser!

Brianna ukończyła uczelnię Maryland. Pierwsze lata zawodowej kariery spędziła na Węgrzech, gdzie reprezentowała barwy Vasas oraz ASC Sepsi SIC. Ostatni sezon spędziła zaś we Francji, grając dla Flammes Carolo Basket. Na parkietach rozgrywek EuroCup notowała imponujące 16.6 punktów oraz 6.5 zbiórek. Nie gorzej było w mocnej lidze francuskiej, gdzie Brianna zdobywała 16.3 punktów i 5.0 zbiórek.

Fot.: FIBA

Chociaż Brianna mierzy aż 190cm wzrostu, jest zawodniczką niezwykle atletyczną. Świetnie czuje się w grze pod koszem, gdzie wykorzystuje przewagę wzrostu i rozpiętość ramion. Jednocześnie potrafi grać z piłką w rękach. Samodzielnie wyprowadza kontrę, potrafi ograć rywala w koźle czy rzucić z odchylenia. Skrzydłowa celnie rzuca z dystansu i półdystansu, lubi również zaatakować obręcz z wysokości linii rzutów wolnych.

Nie możemy doczekać się oglądania Brianny w pomarańczowych barwach. Jesteśmy przekonani, że Wy również.

Fot.: FIBA