Derby na koniec roku

21

GRUDNIA, 2018

Jutro ostatni mecz naszych dziewczyn w roku 2018. Rywal wyjątkowy – wrocławska Ślęza. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Początek o godzinie 18.

Derby Dolnego Śląska rządzą się swoimi prawami. To mecze, które zawsze wyzwalają dodatkowe pokłady motywacji w zawodniczkach, a kibice przeżywają je inaczej niż inne pojedynki. Do jutrzejszej potyczki oba zespoły przystapią po porażkach. Ślęza przegrała w polskiej ekstraklasie czterema punktami z Artego Bydgoszcz. Nasze dziewczyny z kolei nie sprostały w Pradze miejscowemu ZVVZ USK. W sobotę w polkowickiej hali obie drużyny będą chciały odnieść zwycięstwo, by w miłych nastrojach spędzić święta i przywitać nowy rok.

Ślęza w dziesięciu pojedynkach Energa Basket Ligi Kobiet odniosła siedem zwycięstw, a trzykrotnie musiała uznać wyższość rywalek. Na liście drużyn, które pokonały wrocławianki są – InwesInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski, Widzew Łódź oraz Artego Bydgoszcz. Czy do tego grona dołączą nasze dziewczyny, które każdy z dotychczasowych dziesięciu meczów zakończyły zwycięsko? Odpowiedź poznamy jutro. Wszystkich fanów naszej drużyny zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego. Wasze wsparcie będzie bardzo potrzebne. Początek o godzinie 18.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Tak się tworzy historia. Pomarańczowe złotka po raz drugi z rzędu.

Przysłowiowe gryzienie parkietu przez 40 minut, efektowne akcje, zwroty wydarzeń przyprawiające o palpitację serca, niesamowity tumult i na koniec to co jest istotą sportowej rywalizacji – czyli zwycięstwo dające upragniony tytuł. Nasze dziewczyny wygrały dziś w Gorzowie Wielkpolskim 64:81 i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł mistrz Polski!

czytaj dalej

Jeden krok do raju

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Jeśli nasze dziewczyny wygrają, obrona wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego stanie się faktem. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

czytaj dalej
Share This