Derby Dolnego Śląska vol. 2

STYCZNIA, 2021

Kolejna odsłona derbów Dolnego Śląska przed nami. We Wrocławiu 29 stycznia CCC Polkowice zagra ze Ślęzą.

Derby Dolnego Śląska zawsze wzbudzają emocje. Nieważne na jakim miejscu w tabeli jest każda z drużyn, starcia między tymi zespołami rządzą się swoimi prawami. Chociaż faworytem meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet są polkowiczanki, nikt nie rozpisuje kompletu punktów przed spotkaniem. Pewne jest, że Ślęza nie odda zwycięstwa za darmo. W pierwszej odsłonie derbów wysokie zwycięstwo odniosły polkowiczanki (89:51).

1KS Ślęza w tym roku znajduje się w gronie zespołów, które do końca walczyć o wejście do play-off z ostatnich miejsc. Z kolei CCC Polkowice jest już praktycznie pewne gry w pierwszej czwórce. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego na ligowym koncie mają 14 zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Wrocławianki w tym sezonie zanotowały 4 wygrane i 11 przegranych. W ostatnich dwóch meczach z Eneą AZS Poznań i DGT AZS Politechniką Gdańską otarły się o zwycięstwa przegrywając ostatecznie w obu starciach zaledwie jednym punktem. Trener Arkadiusz Rusin ma w swojej drużynie zawodniczki, które potrafią walczyć. Zespół jest młody i ambitny. Rolę najskuteczniejszych graczy pełni duet Amerykanek –  Stephanie Jones (19,1 pkt./mecz) i Alesia Sutton (18,8 pkt./mecz). We Wrocławiu dobry sezon rozgrywają Julia Tyszkiewicz oraz Anna Jakubiuk. To one w starciu z polkowicką drużyną będą najsilniejszą bronią Ślęzy.

CCC Polkowice nie zaspokoiło swojego apetytu zwycięstw. Celem zespołu po rundzie zasadniczej jest drugie miejsce w tabeli. Derbowa wygrana byłaby kolejnym kokiem w tym kierunku. Mecz ze Ślęzą odbędzie się 29 stycznia o godzinie 17:00 w hali wrocławskiego AWF. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą reprezentacyjną. Transmisję starcia 18. kolejki przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).