Derby dla Polkowic po raz drugi

29

STYCZNIA, 2021

W derbowych starciach na Dolnym Śląsku 2:0 dla CCC Polkowice. Pomarańczowe wygrały we Wrocławiu ze Ślęzą 81:70.

Derby rządzą się swoimi prawami – głosi sportowa prawda. Nie inaczej było w piątkowy wieczór we Wrocławiu. Ślęza walcząca ciągle o wejście do play-off postawiła się Pomarańczowym i przez trzy kwarty walczyła o zwycięstwo. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego nie pozwoliły sobie jednak na porażkę.

Spotkanie we Wrocławiu od początku toczyło się bez dużych różnic punktowych. W zespole Ślęzy skutecznością błyszczała Stephanie Jones, zdobywczyni 30 punktów. Dobra postawa Amerykanki utrudniła CCC Polkowice wypracowanie przewagi. Polkowiczanki notowały sporo błędów indywidualnych, które były efektem słabej koncentracji – Zawodniczki były myślami wszędzie, tylko nie w hali. W takich spotkaniach tuż przed przerwą ciężko jest o odpowiednią koncentrację. Na szczęście udało nam się w odpowiednim momencie przejąć inicjatywę i wywalczyć kolejne zwycięstwo. To nie był łatwy mecz i za to należą się gratulacje gospodarzom – mówił po meczu trener Karol Kowalewski.

Zawodniczki CCC Polkowice drogę do zwycięstwa zaczęły torować sobie na początku ostatniej kwarty. Pomarańczowe zaczęły grać wtedy „swój basket”, a kiedy to robią są niezwykle trudne do zatrzymania. Ostatecznie polkowiczanki wygrały drugie derbowe starcie 81:70.  Dziękujemy drużynie z Wrocławia za bardzo dobry mecz. Duży szacunek dla zespołu za walkę. Nie grało nam się dzisiaj łatwo – oceniła Weronika Telenga, która w starciu ze Ślęzą z dorobkiem 22 „oczek” była najlepiej punktującą zawodniczką polkowickiej drużyny. W rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet Pomarańczowe mają bilans 15 zwycięstw i zaledwie 1 porażkę.

Derby Dolnego Śląska były dla CCC Polkowice ostatnim meczem przed przerwą reprezentacyjną. W gronie powołanych na spotkania eliminacji do turnieju EuroBasket 2021 z Białorusią znalazły się trzy Pomarańczowe: Weronika Gajda, Weronika Telenga oraz Klaudia Gertchen. W kadrze w roli trenera asystenta nie zabraknie Karola Kowalewskiego. Ponadto na mecze swoich reprezentacji wyjedzie Kamile Nacickaite (Litwa) oraz Dragana Stanković (Serbia). Na decyzję o powołaniu do kadry Szwecji czeka także Amanda Kantzy. Polkowiczanki kolejny mecz rozegrają 13 lutego. Rywalem CCC Polkowice będzie DGT AZS Politechnika Gdańska.

1KS Ślęza Wrocław – CCC Polkowice 70:81 (14:19, 18:20, 23:21, 15:21)

1KS Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 30, Alesia Sutton 15, Nikola Dudasova 10, Agata Dobrowolska 5, Anna Jakubiuk 5, Julia Tyszkiewicz 3, Nina Dedić 2.

CCC Polkowice: Weronika Telenga 22, Keisha Hampton 18, Weronika Gajda 15, Aaryn Ellenberg 12, Kamile Nacickaite 7, Amanda Kantzy 4, Klaudia Gertchen 3.