Derbów nadszedł czas

GRUDNIA, 2020

Derby Dolnego Śląska w tym roku będą specyficzne. Emocje z trybun kibice przeniosą przed ekrany.

Mecze z lokalnym rywalem zawsze wywołują w kibicach i zawodniczkach dodatkowe pokłady motywacji. Tym razem kibice skazani będą na śledzenie wydarzeń na parkiecie w domach. Determinacja do zwycięstwa w obu zespołach jest ogromna. Koszykarki CCC Polkowice chcą podtrzymać serię zwycięstw by do spotkania z mistrzem Polski Arką Gdynia przystąpić z czystym kontem, a Ślęza chce awansować w ligowej tabeli.

Sylwetka rywala

Drużyna trenera Arkadiusza Rusina to zespół młody i głodny zwycięstw. Na 7 rozegranych meczów Ślęza wygrała trzykrotnie. Wrocławianki pokazały jednak, że potrafią walczyć z najsilniejszymi zespołami w lidze. Nastawiamy się na ciężki mecz. Mimo zmian w składzie po ostatnich mocniejszych latach nadal jest to zespół silny. Młody, ale bardzo walczący i na pewno dalej chcący wygrywać bijąc się ze wszystkimi, co pokazał ich ostatni mecz z Arką Gdynia – mówił trener Karol Kowalewski.

Rolę liderki Ślęzy pełni Alesia Sutton. Amerykanka zdobywa średnio 20 pkt. i rozdaje 6,7 asysty na mecz. Obok niej ważną postacią jest jej rodaczka Stephanie Jones, która zdobywa średnio 17,4 pkt. dokładając 7,8 zbiórki na mecz. Wyróżniającymi postaciami polskiej rotacji są Anna Jakubiuk i Agata Dobrowolska. Zawodniczką Ślęzy jest była koszykarka CCC Polkowice, Julia Tyszkiewicz, która reprezentowała pomarańczowe barwy w dwóch ostatnich sezonach.

Klucz: motywacja

Faworytem meczu będzie CCC Polkowice, lecz do zwycięstwa potrzebne będzie wiele koncentracji i konsekwencji. Aby pozostać niepokonanym zespołem Pomarańczowe muszą do każdego kolejnego starcia podchodzić z maksymalną motywacją, a tej im nie brakuje – Na każdy kolejny mecz nastawiamy się tak samo, czyli na 100% i nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Mimo tego, że kibiców nie będzie z nami w hali to wiemy, że oglądają nasze mecze i kibicują, więc chcemy dla nich wygrać te derby – przed meczem ze Ślęzą mówiła Alicja Grabska.

Derby Dolnego Śląska zaczniemy w środę, 2 grudnia o godzinie 19:00. Transmisję z Polkowic przeprowadzi TVCOM.PL (link do transmisji).