Deklasacja w Toruniu

11

PAŹDZIERNIKA, 2020

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 CCC Polkowice zdeklasowało Energę Toruń wygrywając przewagą aż 62 punktów.

Głód koszykówki w szeregach polkowickiej drużyny był wielki. Pierwsze dwie kolejki podopieczne trenera Karola Kowalewskiego pauzowały i zamiast dwóch meczów  u siebie na starcie rozgrywek, to  do Torunia pojechały na wyczekiwane pierwsze starcie sezonu. Chociaż to Pomarańczowe były faworytem tego starcia z pewnością nikt nie spodziewał się aż takiej przewagi.

O tym w czyje ręce trafi komplet punktów było wiadomo już po pierwszej kwarcie, którą polkowiczanki wygrały aż 25:8. Toruń cierpiał na strzelecką niemoc i miał długie przestoje w zdobywaniu punktów, a Pomarańczowe dominowały na parkiecie w każdym elemencie gry. Polkowicka defensywa skutecznie utrudniła grę najskuteczniejszej zawodniczce toruńskiej ekipy. Feyonda Fitzgerald zdobyła w niedzielnym meczu tylko 14 punktów, czyli połowę swojej dotychczasowej średniej. Do szatni zespół CCC Polkowice schodził prowadząc już 53:28. Prawdziwa deklasacja miała dopiero nadejść.

Druga połowa była czystą dominacją, którą CCC Polkowice wygrało 49:12. W czwartej połowie na 33 punkty Pomarańczowych, Energa Toruń odpowiedziała tylko dwoma. W 3. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet polkowiczanki wygrały aż 92:30.

Trener Karol Kowalewski nie bał się sięgać po rezerwowe i w konsekwencji punkty zdobyły wszystkie zawodniczki z ławki. Spotkanie w Toruniu było dobre pod względem zespołowym i indywidualnym. Najwięcej punktów (19) zdobyła Julia Drop a Weronika Gajda rozdała aż 9 asyst dokładając do tego 4 przechwyty. Dobrze spisały się także podkoszowe. Weronika Telenga zgarnęła 10 zbiórek a Dragana Stanković 4 bloki (EVAL 24).

Według aktualnego terminarza kolejny mecz polkowicka drużyna rozegra 21 października. W zaległym meczu 1. kolejki przeciwnikiem CCC Polkowice będzie Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Energa Toruń – CCC Polkowice 30:92 (8:25, 10:18, 10:16, 2:33)

Punkty dla CCC Polkowice: Julia Drop 19, Keisha Hampton 14, Dragana Stanković 13 (4 bloki), Klaudia Gertchen 9, Aaryn Ellenberg 9, Weronika Telenga 8 (10 zbiórek) , Sylwia Siemienas 6, Weronika Gajda 5 (9 asyst, 4 przechwyty), Patrycja Tomaszewicz 5, Alicja Grabska 3, Abigail Glomazic 1.