Czas na kadrę

LISTOPADA, 2021

Prawie wszystkie zawodniczki BC Polkowice w jesiennym okienku przywdzieją barwy narodowe.

W Polkowicach przerwa od meczów ligowych nie oznacza dla Pomarańczowych odpoczynku. Zawodniczki będą pracowały podczas zgrupowań reprezentacji zarówno w koszykówce tradycyjnej, jaki i 3×3.

Eliminacje do mistrzostw Europy

Razem z trenerem Karolem Kowalewskim, który w kadrze pełni rolę asystenta trenera Marosa Kovacika, do Gniezna udały się trzy zawodniczki BC Polkowice. Weronika Gajda, Klaudia Gertchen i Weronika Telenga otrzymały powołanie na mecze eliminacyjne z Albanią (11 listopada, Gniezno) i Turcją (14 listopada, Izmit).

Artemis Spanou, jako etatowej reprezentantki Grecji, także nie mogło zabraknąć w nadchodzących meczach kadry. Jej drużyna 11 listopada zmierzy się w Manchesterze z Wielką Brytanią, a 3 dni później u siebie podejmie Portugalię.

Sasa Cado w barwach reprezentacji Serbii rozegra jedno spotkanie – 14 listopada aktualne mistrzynie Europy zmierzą się z Chorwacją.

3×3 także pracuje

Sylwia Bujniak, Aleksandra Zięmborska i Bożena Puter od 11 do 14 listopada pracować będą z kadrą 3×3 w Pruszkowie. Z kolei Alicja Grabska w tym samym czasie i miejscu zasili szeregi reprezentacji do lat 23.

Młodzież także pracuje

W Żyrardowie swoje zgrupowanie ma kadra do lat 18, do której powołanie otrzymała polkowiczanka Julia Jeziorna. Z kolei kadra U15 z trenerem Wojciechem Eljaszem-Radzikowskim w sztabie, zakończyła już zgrupowanie w Wałczu razem z reprezentantkami MKS Polkowice – Dominiką Puzio, Dobrochną Bogus i Natalią Chałupką.

Mecz w Gnieźnie

Reprezentacja Polski w dniu Święta Niepodległości zagra w Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski. Dodatkowo hala, w której z Albanią zmierzą się Pomarańczowe nosi imię legendy polskiej koszykówki, Mieczysława Łopatki. Kibiców zachęcamy do uczestnictwa w meczu (bilety na stronie ABILET.PL dostępne są już od 5 zł).  Tych, którzy nie wybierają się osobiście na mecz zapraszamy na transmisję do TVP SPORT. Początek meczu 11 listopada o godzinie 20:00.