LUTEGO, 2024

Ćwierćfinał Orlen Basket Ligi Kobiet!

Już jutro zawodniczki KGHM BC Polkowice wyjdą na parkiet w pierwszym meczu fazy play-off sezonu 2023/24. W rywalizacji ćwierćfinałowej przyjdzie im zmierzyć się z drużyną Energi Polskiego Cukru Toruń.

Rywalki Pomarańczowych skończyły sezon regularny na ósmej pozycji z bilansem 7-13. W bezpośrednich starciach z Polkowiczankami dwukrotnie górą były wicemistrzynie Polski. W listopadowym meczu w Toruniu gospodynie postraszyły Pomarańczowe, a mecz zakończył się wynikiem 63:67. Znakomity mecz rozegrała wtedy Dragana Stanković, która rzuciła 22 punkty i zebrała 6 piłek. W rozgrywanym pod koniec stycznia rewanżu Pomarańczowe nie dały już większych szans rywalkom, zwyciężając 76:61. 21 punktów w 21 minut gry zdobyła wtedy Brianna Fraser.

Bezsprzecznie to Pomarańczowe podchodzą do rywalizacji w roli faworyta. Drużyna z Torunia to jednak zespół, którego nie należy lekceważyć. Na przestrzeni sezonu torunianki udowadniały, że mogą grać jak równy z równym z zespołami z czołówki tabeli. Oprócz dość wyrównanego meczu z polkowiczankami, torunianki zdołały pokonać zespół VBW Arki Gdynia czy MB Zagłębia Sosnowiec.

Pierwsze skrzypce w zespole z Torunia grają zawodniczki zagraniczne wspierane przez dobrze znaną polkowickim kibicom Angelikę Stankiewicz. Podkoszowy duet La Mama Kapinga Maweja oraz Asia Strong notuje blisko 30 punktów co mecz, drugie tyle dokłada obwodowa para Keishana Washington oraz wspomniana Angelika Stankiewicz. Rzut okiem w statystyki zdradza bolączkę zespołu z Torunia – bardzo krótką ławkę. Żadna ze zmienniczek nie przekroczyła średniej 5 punktów na mecz, a tylko jedna zawodniczka, Jowita Ossowska, przekroczyła granicę 3 punktów.

Pierwszy mecz już jutro o godz. 18:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1a. Wspólnie z Pomarańczowymi rozpocznijmy walkę o kolejne medale Orlen Basket Ligi Kobiet!