4

PAŹDZIERNIKA, 2023

Brittney Sykes w KGHM BC Polkowice.

Zawodowa kariera Brittney Sykes rozpoczyna się w 2017 roku. Po ukończeniu uczelni Syracuse, Sykes została wybrana w drafcie WNBA z numerem 7. Spędziła 3 sezony w drużynie Atlanta Dream, kolejne trzy w Los Angeles Sparks. Ostatni, siódmy sezon, rozegrała w barwach Washington Mystics. Na przestrzeni siedmiu lat w WNBA Brittney rozegrała 222 mecze, z czego 155 rozpoczęła w pierwszej piątce. Spędzając na boisku niecałe 27 minut notowała 12 punktów, 4.1 zbiórek, 2,7 asyst i 1.3 przechwytów. A to wszystko licząc tylko sezon regularny.

Fot.: FIBA

Sykes posiada również bogate doświadczenie w europejskiej koszykówce. W sezonie 2019/2020 reprezentowała barwy Spar Citylift Girona (ELW), w 2020/21 Orman Genclik (EuroCup), ostatni sezon rozpoczęła zaś w barwach Sopron Basket, a skończyła ponownie w Spar Citylift Girona (ELW). Sezon 2021/22 spędziła zaś w australijskim WNBL grając dla drużyny UC Capitals.

Cechy które charakteryzują grę Brittney to przede wszystkim dynamika i eksplozywność. Chociaż Sykes potrafi przymierzyć z półdystansu i dystansu, jest znana przede wszystkim z gry do kosza. Ostry kozioł i błyskawicznie szybki pierwszy krok pozwala jej mijać obrońców, aby następnie dynamicznie zaatakować obręcz. Te same nogi które niosą ją w grze ofensywnej, są niezwykle skuteczne również w defensywie. Doświadczenie i prędkość czynią z niej obrońcę wybitnego. Podczas 7 sezonów w WNBA aż trzykrotnie wybierano ją do All-Defensive Team, piątki najlepszych ligowych obrońców. Nie inaczej było podczas gry w Australii, gdzie wyróżniono ją tytułem najlepszego defensora ligi.

Fot.: FIBA

Brittney wnosi do drużyny ogrom doświadczenia, znakomite kompetencje ofensywne i światowej klasy defensywę. Jest zawodnikiem, który potrafi zdobywać punkty „z niczego”. Jesteśmy przekonani, że oglądanie jej sprawi Wam dużo radości, a spektakularne zagrania po dwóch stronach parkietu niejednokrotnie podniosą Was z krzesełek.

Brittney jest już z zespołem. Niebawem zadebiutuje w barwach KGHM BC Polkowice.

Fot.: Washington Mystics

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This