BC Polkowice najbardziej medialnym klubem

CZERWCA, 2022

Po trzech koronach zdobytych na drodze sportowej polkowicki klub dołożył czwartą – medialną. To o Pomarańczowych w sezonie 2021/2022 pisano najczęściej.

BC Polkowice obroniło tytuł dla najbardziej medialnego klubu. W ubiegłym, wicemistrzowskim sezonie przedstawiciele klubu także odbierali tę nagrodę. Polkowicka drużyna w liczbie publikacji prasowych i ekwiwalencie reklamowym wyprzedziła zespoły z większych ośrodków miejskich.

Wyróżnienie zostało wręczone na gali zakończenia sezonu Energa Basket Ligi Kobiet i Energa Basket Ligi, która odbyła się 7 czerwca w Pałacu Mała Wieś w Bielsku Dużym. Podczas uroczystości transmitowanej w Polsat Sport News HD i prowadzonej przez Paulinę Chylewską, udział wzięły najważniejsze osoby polskiej koszykówki. Nagrodę w imieniu polkowickiej drużyny odebrała Anna Radomska, menedżer i rzecznik prasowy klubu. – Udało się nam zdobyć czwartą, szczególnie dla mnie cenną koronę. Dziękuję dziennikarzom za udaną współpracę w minionym sezonie. To dzięki ich pracy możemy docierać z informacjami do szerokiego grona i umacniać pozycję klubu oraz całej dyscypliny. Jest to także nagroda dla gminy Polkowice, która pomaga nam w promocji zespołu. Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie o naszej drużynie także będzie głośno – mówiła po odebraniu statuetki i pamiątkowego raportu przygotowanego przez Press Service. Wyróżnienie wręczyła Justyna Kaźmierczak, Media Intelligence Manager w PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o.

Według monitoringu mediów prowadzonego przez Press Service w trakcie sezonu 2021/2022 wzmianki o BC Polkowice pojawiły się w 6 tysiącach publikacji prasowych. Klub wygenerował ekwiwalent reklamowy na poziomie 18,5 miliona złotych. W zestawieniu za polkowicką drużyną znalazły się kolejno: Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, PSI Enea Gorzów Wlkp., VBW Arka Gdynia i 1KS Ślęza Wrocław. W badaniu nie są uwzględniane posty w mediach społecznościowych.

Puchar oficjalnie przekazany

Podczas gali uhonorowano także najlepszych zawodników i kluby. Z rąk prezesa PZKosz Radosława Piesiewicza i wiceprezesa Grzegorza Bachańskiego puchar za mistrzostwo Polski odebrał trener Karol Kowalewski  w imieniu drużyny i klubu. – Ten sukces to przede wszystkim zasługa dziewczyn, które wywalczyły go na parkiecie. Oczywiście nie możemy zapominać o naszych sponsorach, a szczególnie o gminie Polkowice, dzięki której spełniamy ambicje i marzenia swoje oraz naszych kibiców – po gali mówił pierwszy trener Pomarańczowych.

Anna Radomska

fot. Andrzej Romański / PLK.PL