Artemis Spanou wraca do Polkowic!

SIERPNIA, 2021

Po zdobyciu mistrzostwa Polski z Arką Gdynia, Greczynka ponownie zagra dla Pomarańczowych.

Artemis Spanou polkowickim kibicom nie trzeba przedstawiać. Skrzydłowa w 2018 roku zdobyła z naszą drużyną mistrzostwo Polski i z miejsca stała się ulubienicą fanów zespołu. Po roku spędzonym w sercu Zagłębia Miedzowego „Arte” wyjechała na Węgry, gdzie reprezentowała barwy UNI Győr. W sezonie 2019/2020 ponownie zagrała dla polkowickiej ekipy. W ostatniej edycji rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet mierząca 185 cm skrzydłowa grała dla VBW Arki Gdyna, z którą polkowiczanki stoczyły pięć zaciętych bojów o mistrzostwo Polski. W barwach gdyńskiego zespołu Spanou notowała średnio 10,4 pkt., 5,4 zbiórki i 3 asysty. Oprócz gry na polskich parkietach etatowa reprezentantka Grecji rywalizowała w Eurolidze Kobiet.

–  Arte znamy doskonale i zależało nam na jej powrocie. Jest solidnym graczem i fantastyczną osobowością, która daje wiele zespołowi. Wiemy, że będzie dla nas dużym wsparciem na parkiecie i poza nim – o greckiej skrzydłowej mówił trener Karol Kowalewski.

Wicemistrzynie Polski przygodę z sezonem 2021/2022 rozpoczną 16 sierpnia. Na początek w polkowickiej hali pojawi się skład krajowy, a w kolejnych dniach dołączą do nich kolejne zawodniczki.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Artemis Spanou.