Amerykanka Danielle Robinson zagra w CCC Polkowice!

24

września, 2019

W przyszłym tygodniu do drużyny mistrzyń Polski dołączy Amerykanka Danielle Robinson (30 lat, 178 cm, poz. 2/1).

Robinson niespełna trzy tygodnie temu zakończyła sezon w zawodowej lidze WNBA, w której występuje od 2011 roku. W barwach Minnesoty Lynx, grając u boku między innymi doskonale nam znanej Temi Fagbenle, rozegrała 34 mecze, w których notowała średnio 10,1 punktów, 3,5 zbiórek i 3,7 asyst. Przed przeprowadzką do Minneapolis grała dla San Antonio Stars i Phoenix Mercury. Nowa zawodniczka mistrzyń Polski ma za sobą także występy w meczach gwiazd WNBA, na udział w których zapracowała przede wszystkim dzięki wykorzystaniu swoich największych atutów: świetnej defensywy, wrodzonej szybkości i grze jeden na jeden.

Robinson jest absolwentką uczelni Oklahoma. Do ligi WNBA została wybrana w drafcie w 2011 roku, z wysokim szóstym numerem.

„DRob” jest zawodniczką doskonale znaną w Europie. Największe sukcesy na europejskich parkietach osiągała z ekipą ZVVZ USK Praga. W barwach czeskiej drużyny Amerykanka sięgała po trofea nie tylko w rozgrywkach krajowych. W 2015 roku wygrała z USK mistrzostwo Euroligi Kobiet, będąc bohaterką finałowego spotkania przeciwko UMMC Jekaterynburg. W przeszłości występowała także w zespołach z Turcji (Mersin BSB, Tarsus), Izraela (Maccabi Ramat Hen) i Węgier (Uni Gyor). 

Oprócz koszykarskich umiejętności Danielle Robinson imponuje także działalnością prospołeczną. W czerwcu otrzymała nagrodę  WNBA Cares Community Assist za zapewnianie pomocy materialnej i opieki dla młodzieży z ubogich rodzin.

Aktualny skład CCC Polkowice: Danielle Robinson, Weronika Gajda, Miljana Bojović, Artemis Spanou, Ana Maria Filip, Maria Conde, Ewelina Jackowska, Julia Tyszkiewicz, Monika Naczk, Patrycja Tomaszewicz.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This