Abigail Glomazic odchodzi z CCC Polkowice

LISTOPADA, 2020

Szwedzka skrzydłowa nie zagra już w pomarańczowej koszulce.

Z zespołem Karola Kowalewskiego Abigail Glomazic pożegnała się z powodu spraw prywatnych. Zawodniczka w barwach CCC Polkowice zagrała w czterech oficjalnych meczach zdobywając średnio 6,3 pkt. – Doceniamy pracę, jaką Abi włożyła w przygotowania do sezonu i grę dla naszego zespołu. Oczywiście będzie nam jej brakowało, ale rozumiemy decyzję i wspieraliśmy ją na tyle, na ile mogliśmy. Jako trener mam nadzieję, że wkrótce wróci na koszykarski parkiet – mówił trener CCC Polkowice.

W związku z odejściem Abigail Glomazic klub intensywnie poszukuje jej zastępstwa – Zadanie nie jest proste, ponieważ nie ma obecnie za wielu opcji, a my nie mamy marginesu błędu. Sprowadzenie zagranicznego gracza w dobie pandemii wiąże się z innymi problemami, które w normalnym trybie nie stanowiłyby żadnej bariery. Mamy nadzieję, że uda nam się jak najszybciej przedstawić kibicom nową zawodniczkę. Być może jeszcze w tym tygodniu – dodał trener Karol Kowalewski.

W imieniu całej drużyny CCC Polkowice i klubu MKS Polkowice, życzymy Abigail powodzenia w dalszej karierze.