Niestety nie udało nam się pokonać akademiczek w ich hali. Gospodynie dzisiejszego meczu okazały się za mocne dla naszych dziewczyn i pokonały je 80:72.

Po łatwym i efektownym zwycięstwie w eliminacjach Euroligi polkowiczanki jechały do Gorzowa Wielkopolskiego w dobrych nastrojach. Niestety w drodze powrotnej humory im raczej nie dopisywały. Drugi mecz Basket Ligi Kobiet zakończył się bowiem drugą porażką i nie mamy na koncie ani jednego punktu.

Gorzowianki bardzo dobrze rozpoczęły dzisiejszy pojedynek. Dość szybko objęły prowadzenie 12:3, a potem mądrze, długo rozgrywały swoje akcje. Po pierwszej kwarcie prowadziły 24:16. W drugiej utrzymały przewagę, bo zakończyła się ona remisem po 19.

Po zmianie stron nasz zespół starał się odrabiać straty, ale gorzowianki były bardzo czujne, grały rozsądnie i utrzymywały kilkupunktową przewagę. W ostatniej odsłonie naszym dziewczynom udało się zbliżyć do rywalek na trzy „oczka”. Końcówka jednak należała do gospodyń, które przypieczętowały swoją wygraną. Najlepszą koszykarką w ekipie gospodyń była Carolyn Swords, która do 24 zdobytych punktów dołożyła jeszcze 10 zbiórek. W naszej drużynie najlepiej punktującą zawodniczką była Theresa Plasisance, na której koncie zapisano 24 punkty i 9 zbiórek.

InwestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 80:72

(24:16, 19:19, 18:19, 19:18)

InwestInTheWest: Swords 24, Pawlak 13, Donders 11, Prezejl 11, Szajtauer 6, Spencer 6, Misiek 4, Rytsikava 3, Jaworska 2.

CCC: Plaisance 25, Clark 14, Gajda 11, Sandrić 6, Gala 5, Babkina 4, Leciejewska 4, Holmes 3, Idziorek 0.