Już w najbliższą niedzielę nasze dziewczyny rozegrają pierwszy, po trzytygodniowej przerwie spowodowanej meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy reprezentacji Polski, pojedynek Tauron Basket Ligi. Rywalem będzie zespół JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Przed trzema tygodniami polkowiczanki pewnie pokonały JTC Pomarańczarnię Poznań we własnej hali 81:48. Potem w rozgrywkach Tauron Basket Ligi nastąpiła trzytygodniowa przerwa, w trakcie której odbyło się zgrupowanie reprezentacji Polski oraz dwa mecze eliminacyjne Eurobasketu. Polki niestety dwukrotnie przegrały – Z Belgią oraz Białorusią, ale w obu tych pojedynkach z bardzo dobrej strony pokazała się nasza reprezentacyjna jedynaczka – Angelika Stankiewicz, która była liderka drużyny narodowej. Mamy nadzieję, że wysoką dyspozycję popularna „Siwa” potwierdzi także w niedzielę w meczu ligowym.

Najbliższy rywal podopiecznych trenera Vadima Czeczuro to zespół zajmujący obecnie w tabeli Tauron Basket Ligi miejsce trzecie od końca. Ma na koncie zaledwie cztery zwycięstwa oraz 12 porażek. Nie oznacza to jednak, że można go lekceważyć. Wręcz przeciwnie to drużyna solidna potrafiąca wiele, a także mająca w składzie indywidualności potrafiące niemal w pojedynkę przesądzić losy meczu. Taką postacią jest z cała pewnością doskonale znana w Polkowicach z występów w naszej drużynie w poprzednim sezonie Aishah Sutherland, która jest najskuteczniejszą zawodniczką JAS-FBG Zagłębia. W ekipie niedzielnych rywalek naszego MKS mamy także trzy inne koszykarki mające za sobą występy w naszym zespole – to Ketia Swanier, Anna Bekasiewicz oraz Paulina Rozwadowska.

Pierwszy mecz pomiędzy naszym MKS a zespołem z Sosnowca rozegrany 7 listopada na śląsku zakończył się wygraną polkowiczanek 54:45. Liczymy na to, że także i w niedzielę po końcowej syrenie to nasze dziewczyny będą się cieszyć wraz ze swoimi kibicami.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 17.45. Wszystkich fanów naszej drużyny zapraszamy do hali przy SP 2 i apelujemy o głośny doping.