W ostatniej kolejce pierwszej rundy ekstraklasy koszykarek czekają nas duże emocje. W niedzielę o godz. 17:45 w Polkowicach spotkają się zespoły, który zmierzyły się ze sobą w finale poprzednich rozgrywek – CCC i Wisła Can-Pack Kraków.

“Pomarańczowe” wracają do własnej hali po serii sześciu kolejnych spotkań rozegranych na wyjeździe. Tournee po Polsce koszykarki CCC zakończyły z bilansem trzech wygranych i trzech porażek.
– W pierwszym meczu po powrocie na własny parkiet przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem, który jest niepokonany w lidze. W środę graliśmy mecz w Rybniku, więc czasu na przygotowanie się nie ma zbyt wiele, ale wierzę w to, że dziewczyny wyjdą na parkiet podobnie zmobilizowane i będziemy starali się jak najwięcej ugrać. Wiadomo, że przed nami ciężkie spotkanie. Nie jesteśmy faworytem, ale zawsze przed świętami dobrze grało nam się z Wisłą i oby tak było i tym razem – powiedział Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.
Spotkanie CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków odbędzie się w niedzielę 14 grudnia o godz. 17:45 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Transmisję na żywo z tego pojedynku będzie można obejrzeć w TVP Sport i TVP Wrocław.