W środę 3 grudnia o godz. 17:00 koszykarki CCC Polkowice rozegrają w Lublinie zaległy mecz z Pszczółką AZS UMCS.
Pojedynek Pszczółka AZS UMCS – CCC pierwotnie był zaplanowany na 18 października, ale w tym terminie nie odbył się. Klub z Lublina zwrócił się z prośbą o przełożenie meczu ze względu na kłopoty zdrowotne kilku zawodniczek, a ekipa wicemistrzyń Polski przystała na tą prośbę.
Do środowego meczu beniaminek z Lublina przystąpi opromieniony efektownym zwycięstwem w ostatniej kolejce z MKK Siedlce (90:70). Po ośmiu rozegranych spotkaniach akademiczki legitymują się bilansem trzech zwycięstw i pięciu porażek.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że trenerem Pszczółki AZS UMCS jest Krzysztof Szewczyk, który jeszcze w poprzednim sezonie pracował w CCC. W składzie lubelskiej drużyny występuje m. in. Natalia Żandarska (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Mrozińska), która w przeszłości reprezentowała pomarańczowe barwy naszej drużyny.
Mecz w Lublinie będzie dla CCC kontynuacją serii wyjazdowych pojedynków. Wicemistrzynie Polski mają już za sobą spotkania w Siedlcach i Gdyni. Przed nimi, oprócz Lublina, wyjazdy do Łodzi (7.12) i Rybnika (10.12).
Spotkanie Pszczółka AZS UMCS – CCC nie będzie nigdzie transmitowane. Wynik meczu będzie można śledzić na www.basketligakobiet.pl