Kadetki MKS-u Polkowice poniosły w sobotę wysoką porażkę w Jeleniej Górze z wyżej notowanym zespołem MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.
Dla polkowiczanek była to druga przegrana w sezonie z tym zespołem. W pierwszej rundzie rozgrywek ligi kadetek MKS uległ jeleniogórzankom 49:52.
W rewanżowym pojedynku tylko w pierwszej kwarcie można było mieć nadzieję na korzystny wynik. W tej części meczu “pomarańczowe” były lepsze o 4 punkty (16:12), choć w 5. minucie prowadziły nawet 16:7.
Od drugiej kwarty przewaga gospodyń nie podlegała już żadnej dyskusji i ostatecznie mecz zakończył się wyraźną porażką MKS-u.
– Rozegraliśmy jedną dobrą kwartę i trzy dużo słabsze. Do przerwy traciliśmy tylko pięć punktów do Jeleniej Góry, ale po zmianie stron nie poradziliśmy sobie z agresywną obroną na całym boisku – ocenił trener Michał Grzesik.
MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – MKS Polkowice 68:45 (12:16, 18:9, 14:9, 24:11)
Punkty dla MKS-u Polkowice: Oleksak 17, Rybak 14, Tomaszewicz 13, Żarnowska 4, Siwek 2, Kuncewicz 0, Czajkowska 0, Grejć 0, Reguła 0.