6. kolejka EBLK: Wypowiedzi pomeczowe

LISTOPADA, 2021

BC Polkowice pewnie pokonało na własnym parkiecie zespół GTK Gdynia. Mecz ocenili przedstawiciele drużyn.

GTK Gdynia

Trenerka Jelena Škerović: Nie rozpoczęłyśmy tego meczu dobrze i Polkowice to doskonale wykorzystały. 1,5 kwarty zagrałyśmy bardzo dobrze, miałyśmy dobrą energię, w ataku byliśmy bardziej konkretni i zaczęłyśmy wierzyć w swoje rzuty. Na początku 3. kwarty straciłyśmy tę energię, a zespół gospodarzy to wykorzystał. Po przerwie potrzebowaliśmy czasu, aby ponownie wejść we właściwy rytm. Wygrał zespół, który ma większe doświadczenie. Porównując dzisiejszy mecz do tego z ubiegłego roku mogę być zadowolona. Przed nami sporo pracy i mamy nadzieję, że przyniesie ona efekty.

Joanna Kobylińska: Początek meczu nie był najlepszy w naszym wykonaniu, rozpoczęłyśmy go bez energii. Pokazałyśmy jednak, że potrafimy walczyć. Podjęłyśmy walkę z bardzo dobrym zespołem i nie był to dla gospodarzy taki łatwy mecz, jaki mógł się na początku wydawać. Musimy wyciągnąć z tego spotkania wnioski i pamiętać, że energię musimy wkładać w grę przez cały mecz.

BC Polkowice

Trener Karol Kowalewski: Cieszy nas to, że pozytywnie zakończyliśmy ten czas przed zgrupowaniem kadry. Ten czas od początku sezonu był dla nas wyczerpujący i szalony. Rozegraliśmy wiele meczów. Dzisiaj zagrały wszystkie zawodniczki i było to dla nas najważniejsze. Gratulacje dla zespołu z Gdyni, ponieważ widać, że z każdym rokiem robią progres i po dzisiejszym meczu także mogą być z siebie dumni.

Aleksandra Zięmborska: Był to dość ciekawy mecz. Mimo naszego dobrego startu drużyna z Gdyni potrafiła się przeciwstawić. Koniec końców wygrał zespół bardziej doświadczony. Cieszę się, że wszystkie dziś zagrałyśmy i dostałam wiele minut. Oceniam to zwycięstwo jako drużynowe. Dzieliłyśmy się piłką i punktami. Myślę, że to dobrze o nas świadczy.

Relacja z meczu: TUTAJ