4. kolejka EBLK: Ważne zwycięstwo z silnym rywalem

23

PAŹDZIERNIKA, 2022

Mistrzynie Polski nabierają rozpędu. W czwartej serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet pewnie pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz.

Skuteczność, energia i wiedza o graczach rywali pozwoliły na pewne zwycięstwo z silnym przeciwnikiem. Koszykarki BC Polkowice pokazały, że gra zespołowa potrafi przynieść duże korzyści.

Pierwsza połowa była wyrównana. Mistrzynie Polski od początku były skuteczne, ale nieuwaga w obronie niwelowała tę przewagę. W drużynie z Bydgoszczy bardzo dobre zawody rozegrała Shante Evans. Reprezentantka Słowenii zdobyła 17 punktów i jej zatrzymanie nie należało do prostych zadań. Obok niej w ekipie z Bydgoszczy dobrze zaprezentowała się Sparkle Taylor, która także uzbierała 17 „oczek”. Do składu Pomarańczowych po przerwie spowodowanej urazem nosa powróciła Stephanie Mavunga, co ułatwiło pracę trenerowi Karolowi Kowalewskiemu. Od początku meczu widoczna w ofensywie była Zala Friskovec. Słowenka odblokowała swój rzutowy talent i zgromadziła na swoim koncie 19 punktów i była najlepiej punktującą zawodniczką gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem polkowiczanek 46:37.

Druga połowa to większy pokaz ofensywy i zdecydowanie lepsza obrona Pomarańczowych. Mistrzynie Polski rozłożyły pomiędzy siebie ciężar zdobywania punktów, dzieliły się piłką, a liderki wypełniły swoje role. Do formy po mistrzostwach świata wróciła Sasa Cado, zdobywczyni 15 punktów. Kolejne dobre spotkanie może odnotować Weronika Telenga, która do 13 punktów dołożyła 14 zbiórek. Mecz 4. kolejki pokazał, że BC Polkowice w swojej talii ma wiele równorzędnych graczy, co będzie kluczowe w walce o obronę mistrzostwa Polski. BC Polkowice wygrało z KS Basket 25 Bydgoszcz 92:66. –  Myślę, że kluczem do tego zwycięstwa było egzekwowanie naszych założeń w ofensywie. Otworzyłyśmy sobie wiele rzutów i z nich korzystałyśmy, o czym świadczy statystyka. Dzieliłyśmy się piłką i miałyśmy dużo energii w ataku. W pierwszej połowie miałyśmy lekkie problemy w obronie i nie kontrolowałyśmy zbiórek w obronie, ale w drugiej połowie udało nam się to poprawić. – oceniła Zala Friskovec.

Przed polkowiczankami pierwszy mecz w nowym sezonie EuroLeague Women. Już w najbliższą środę, 26 października rywalem Pomarańczowych będzie tureckie Fenerbahce, która jest typowane jako faworyt tych rozgrywek. – Spotkanie z Bydgoszczą to dla nas ważne zwycięstwo przed środowym meczem z Fenerbahce. Nasza pewność siebie delikatnie urosła i myślę, że jesteśmy gotowi na to, żeby powalczyć.  – zapowiedział trener Karol Kowalewski. Początek meczu o godzinie 19:00 w Hali przy ul. Dąbrowskiego w Polkowicach.

BC Polkowice – KS Basket 25 Bydgoszcz  92:66 (23:17, 23:20, 26:16, 20:13)

BC Polkowice: Zala Friskovec 19, Sasa Cado 15, Weronika Telenga 13 (14 zbiórek), Stephanie Mavunga 13, Bożena Puter 7, Yvonne Turner 5, Artemis Spanou 4, Weronika Gajda 4 (9 asyst), Liliana Banaszak 4, Klaudia Gertchen 3, Julia Piestrzyńska 3, Aleksandra Zięmborska 2.

KS Basket 25 Bydgoszcz: Shante Evans 17, Sparkle Taylor 17, Stephanie Kostowicz 14, Gabriela Marginean 12, Karina Michałek 3, Maja Milijković 3.