Inauguracja w Polkowicach

18

PAŹDZIERNIKA, 2022

Już w środę po sześciu miesiącach do serca Zagłębia Miedziowego wróci Energa Basket Liga Kobiet. Pierwszym rywalem Pomarańczowych na nowym parkiecie w polkowickiej hali będzie MKS Pruszków.

Mistrzynie Polski udanie rozpoczęły sezon 2022/2023. Po zdobyciu Superpucharu Polski Kobiet i pokonaniu VBW Arki Gdynia, drużyna z Trójmiasta w 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet zrewanżowała się i pokonała Pomarańczowe. Teraz podopieczne Karola Kowalewskiego wrócą do Polkowic i z beniaminkiem rozgrywek zagrają o pierwsze zwycięstwo w drodze do play-off. Najbliższy mecz będzie debiutancki dla nowego parkietu, który został wymieniony dzięki inwestycji gminy Polkowice.

Beniaminek w polskim składzie

MKS Pruszków wygrał rozgrywki 1. ligi i stanął przed wyzwaniem występów w ekstraklasowym gronie. Drużyna prowadzona przez trenera Bartłomieja Przelazłego zbudowana jest wyłącznie z Polek. W składzie zobaczymy znaną w Polkowicach Julię Berezowską (Tyszkiewicz), która w pomarańczowo-czarnych barwach występowała przez dwa sezony (2018/2019, 2019/2020). Z polkowicką drużyną skrzydłowa MKSu zdobyła mistrzostwo Polski. Zespół beniaminka zbudowany jest głównie z młodych, obiecujących zawodniczek, które doświadczeniem wspiera Magdalena Parysek-Bochniak. Na starcie pruszkowski zespół zanotował dwie porażki – z VBW Arką Gdynia i MB Zagłębiem Sosnowiec.

Polkowiczanki są zdecydowanym faworytem meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet i ich cel na środowe starcie jest jeden – zwycięstwo. Mecz BC Polkowice – MKS Pruszków odbędzie się w środę, 19 października o godzinie 18:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Transmisja meczu będzie dostępna na kanale Emocje.TV po wykupieniu abonamentu. Bilety w cenie 20 zł normalny i 10 zł ulgowy będą dostępne w kasie hali  

 

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This