PAŹDZIERNIKA, 2023

2. kolejka Orlen Basket Ligi Kobiet już w sobotę o godzinie 14:00!

Już jutro o godz. 14:00 zespół KGHM BC Polkowice rozegra mecz 2. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Na wyjeździe zagrają ze stołeczną Polonią. Ostatni raz Polkowiczanki mierzyły się z drużyną z Warszawy w ćwierćfinale Play-Off ubiegłego sezonu. W rywalizacji do trzech zwycięstw zwyciężyły wtedy 3:0, wygrywając kolejno 73:47, 109:57 oraz 86:48.

Tegoroczna drużyna Polonii to jednak zespół znacznie odświeżony. Na ławce trenerskiej miejsce trenera Macieja Gordona zajął Francuz Jerome Fournier. W składzie zatrzymano doświadczone zawodniczki, jak Pawłowska, Mistygacz czy Preihs, jednak zespół budowano z myślą o długofalowym wzmacnianiu sekcji.

– Zmiana na stanowisku trenera głównego jest bezpośrednim efektem przyjęcia nowej koncepcji rozwoju naszego klubu. Tę wizję przedstawimy szerzej opinii publicznej w czerwcu, na spotkaniu podsumowującym sezon w koszykarskich sekcjach Polonii Warszawa. Szukaliśmy pomysłu na dalsze funkcjonowanie, które będzie bardziej inwestowaniem w koszykówkę niż tylko finansowaniem koszykówki. Chcemy w SKK Polonia Warszawa skupić się na przekształcaniu wybitnie utalentowanych polskich koszykarek w zawodowych sportowców na światowym poziomie, tak aby były gotowe do rywalizowania w najsilniejszych ligach i w przyszłości wzmacniały potencjał reprezentacji Polski. Dlatego wybraliśmy trenera, który ma dorobek i doświadczenie właśnie w zakresie tworzenia systemów szkoleniowych, planów rozwoju oraz pracy indywidualnej z zawodniczkami – mówił Łukasz Tusiński, prezes SKK Polonia.

W skład zagranicznej części drużyny wchodzą Kayla Wells oraz Zada Williams. Chociaż warszawska drużyna zdecydowała się na zakontraktowanie tylko dwóch zawodniczek spoza kraju, ich debiut może napawać lokalnych kibiców zadowoleniem. W pierwszym spotkaniu przeciwko Enerdze Krajowej Grupie Spożywczej Toruń Wells i Williams zagrały znakomite zawody, notując odpowiednio 29 punktów i 9 zbiórek oraz 24 punkty i 17 zbiórek. Zespół z Warszawy zwyciężył 80:78. Tak znakomite występy dały obydwu zawodniczkom miejsce w pierwszej piątce 1. Kolejki OBLK, a Williams otrzymała tytuł MVP tygodnia. Można przypuszczać, że Amerykanki będą odgrywały ogromną rolę na przestrzeni całego sezonu i co za tym idzie, również w niedzielnym spotkaniu przeciwko KGHM BC Polkowice.

Polkowiczanki podchodzą do meczu w dobrych nastrojach. W ostatnich spotkaniach pewnie pokonały Ślęzę Wrocław oraz zanotowały znakomite zwycięstwo z zespołem ZVVZ USK Praga. Do spotkania podchodzą w roli faworyta.

Początek meczu w niedzielę 15.10 o godz. 14:00. Mecz śledzić można na portalu emocje.tv.
Dopingujcie Pomarańczowym!