2. kolejka EBLK: Zagłębie kolejnym rywalem

PAŹDZIERNIKA, 2021

W drugiej odsłonie starć rundy zasadniczej koszykarki BC Polkowice zmierzą się z CTL Zagłębiem Sosnowiec.

Mimo zwycięstwa z SKK Polonią Warszawa w inauguracyjnej kolejce spotkań, polkowiczanki nie schodził z parkietu w dobrych nastrojach. Wygrana 83:78 nie usatysfakcjonował podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego i już w kolejnym meczu chcą zagrać w lepszym stylu.

Rywalem Pomarańczowych w sobotni wieczór będzie CTL Zagłębie Sosnowiec. Zespół ten w miniony weekend pokonał po zaciętym meczu poznański AZS 84:83. Bohaterką tego spotkania była Jessica January, która na 7 sekund do końca spotkania dała swojej drużynie zwycięstwo. MVP 1. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zdobyła 28 punktów. Inną wyróżniającą się postacią była Nina Bogićević. To Amerykanka i Serbka będą dla polkowickiej obrony największym zagrożeniem w starciu 2. kolejki. W barwach drużyny z Sosnowca zobaczymy Aishah Sutherland, która reprezentowała Polkowice w sezonie 2014/2015.

Początek starcia 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet już w sobotę, 9 października godzinie 18:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Transmisję przeprowadzi InStat.TV.