2. kolejka EBLK: Zadanie wykonane

9

PAŹDZIERNIKA, 2021

Zwycięstwem Pomarańczowych zakończył się mecz 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki BC Polkowice pokonały CTL Zagłębie Sosnowiec 95:63.

Kolejny raz polkowiczanki zagrały w roli faworyta. Po ostatnim, nie do końca satysfakcjonującym starciu z SKK Polonią Warszawa, chciały udowodnić, że potrafią zagrać lepiej. – Mówią, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. My po ostatnim nie byliśmy za dobrzy, dzisiaj jest trochę lepiej – mówił trener Karol Kowalewski po zwycięstwie z Zagłębiem.

Początek meczu mógł być dla polkowickich kibiców szokujący. Na otwarcie pierwszej kwarty Nina Bogićević skarciła obronę gospodarzy trzeba celnymi trójkami i na tablica wyników pokazywała już 9:0 dla Zagłębia. To podrażniło wicemistrzów Polski. Pomarańczowe szybko odrobiły stratę i duża intensywność w ataku była widoczna w wyniku. Pierwsza kwarta wygrana 31:18 ustawiła dalszy przebieg meczu. W kolejnej miejscowe nie oddały inicjatywy na boisku. Po pierwszej połowie BC Polkowice prowadziło 54:29.

Po zmianie stron gościnie próbowały wrócić do meczu i wygrały trzecią kwartę 23:18. Na tym jednak moc ambitnej drużyny z Sosnowca się wyczerpała. W ostatniej odsłonie ponownie to polkowiczanki pokazały swoja ofensywną siłę wygrywając czwartą kwartę 23:11 i cały mecz 95:63. Najwięcej punktów w meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zdobyła Stephanie Mavunga (20). Amerykanka dołożyła także 12 zbiórek. Bardzo dobry mecz rozegrały zawodniczki wchodzące z ławki, które zdobyły łącznie 43 punkty przy zaledwie 2 Zagłębia. – Przepis z U23 utrudnia nam trochę pracę, ale jak zawodniczki takie jak Sylwia Bujniak dostają swoją szansę to chcą dać z siebie sto procent i wykorzystać każdą minutę na boisku. Naszą siłą jest ławka. Sasa grała 15 minut i zdobyła 14 punktów. Sylwia nie grała w Superpucharze a dzisiaj zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i tak naprawdę mogłaby zacząć ten mecz w pierwszej piątce i nie byłoby różnicy – ocenił trener Karol Kowalewski.

Koszykarki BC Polkowice już 14 października w Atenach rozpoczną przygodę z EuroCup Women. Rywalem Pomarańczowych będzie Panathinaikos. Kolejny mecz w Energa Basket Lidze Kobiet zagrają trzy dni później, 17 października w Bydgoszczy.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec (31:18, 23:11, 18:23, 23:11)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 20 (12 zbiórek), Sasa Cado 14, Artemis Spanou 11 (10 zbiórek), Feyonda Fitzgerald 10, Sylwia Bujniak 9, Weronika Gajda 8 (9 asyst), Klaudia Gertchen 8, Weronika Telenga 6, Alicja Grabska 3, Bożena Puter 3, Aleksandra Zięmborska 3, Julia Jeziorna.

CTL Zagłębie Sosnowiec: Nina Bogićević 20, Aisahah Sutherland 16, Helga Sarah Sagerer 13, Jessica January 8, Aleksandra Wojtala 4, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder 2, Karolina Zuziak, Marika Grzegorowska, Klaudia Wnorowska, Sylwia Wojtylas.