EBLK: Zagramy w Lublinie

21

LISTOPADA. 2021

Po dwutygodniowej przerwie od rozgrywek ligowych wracamy do rywalizacji o mistrzostwo Polski. W niedzielny wieczór rywalem Pomarańczowych będzie Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Przed koszykarkami BC Polkowice seria dalekich wyjazdów. Na pierwszy z nich polkowiczanki udały się do Lublina, gdzie odbędzie się starcie 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Drużynę trenera Karola Kowalewskiego czeka mecz zespołem, który w tym sezonie na krajowych parkietach jeszcze nie przegrał. Passę Pszczółek będą chciały przełamać Pomarańczowe, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Zagramy w osłabieniu

Podczas ostatniego meczu reprezentacji Polski z Turcją w Izmicie Klaudia Gertchen była najlepiej punktującą zawodniczką biało-czerwonych. To spotkanie okupiła kontuzją, która wykluczy ją z gry na kilka najbliższych tygodni. W Lublinie nie zagra już Sylwia Bujniak, która po otrzymaniu oferty z Niemiec zdecydowała się na zmianę barw i wkrótce pojawi się na parkietach Bundesligi. Zawodniczka podjęła taką decyzję z indywidualnych względów sportowych. – Rozumiemy taką decyzję. Biorąc pod uwagę przepis o zawodniczkach U23 nie byliśmy w stanie zagwarantować jej dłuższego czasu na parkiecie. Żałujemy, że od nas odchodzi, ale życzymy powodzenia w nowym klubie. Mamy nadzieję, że przepracowany u nas czas zaprocentuje w innej lidze – o odejściu Sylwii Bujniak mówił trener Karol Kowalewski.

 

Pszczółki cechuje dobry atak

W zespole z Lublina rolę liderek pełnią zawodniczki zagraniczne, na których spoczywa ciężar zdobywania punktów. Mianem najlepiej punktujących dzieli się amerykański duet Kamiah Smalls – Natasha Mack. Generałem zespołu jest serbska rozgrywająca Aleksandra Stanacev. To grono dopełnia słowacka środkowa Ivana Jakubcova. Pszczółki prowadzone przez trenera Krzysztofa Szewczyka są zespołem młodym, posiadającym dużo ofensywnego talentu.

Mecz 7. Kolejki Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się w niedzielę, 21 listopada o godzinie 18:00. Transmisja z Lublina będzie dostępna bezpłatnie na kanale InStat.tv. Oglądanie meczu będzie możliwe po zarejestrowaniu na platformie.

 

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This