Druga porażka

LUTEGO, 2021

Drugą porażkę w sezonie zanotowały koszykarki CCC Polkowice. W niedzielnym starciu uległy DGT AZS Politechnice Gdańskiej 66:90.

Kubeł zimnej wody otrzymały na głowy polkowiczanki w 19. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Zawodniczki gości od początku meczu zaskoczyły Pomarańczowe doskonałą skutecznością. Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego po dobrym strzeleckim starcie nabrały dużej pewności na co pozwalała im słaba obrona polkowickiej drużyny. Nie do takiej gry przyzwyczaiło CCC Polkowice swoich kibiców w tym sezonie. Gospodynie miały problem ze zbiórkami oraz faulami. Jeszcze przed zmianą stron zawodniczki Politechniki wypracowały wysoką przewagę. Po zmianie stron polkowiczanki nie potrafiły odpowiedzieć na grę gości, a obraz ich gry nie uległ poprawie. Dodatkowo dużym osłabieniem dla ekipy trenera Karola Kowalewskiego była groźnie wyglądająca kontuzja Weroniki Telengi. Podkoszowa doznała silnego i bolesnego skręcenia kostki.

CCC Polkowice przegrało z DGT AZS Politechniką Gdańską 66:90. Kolejny mecz polkowiczanki rozegrają w Bydgoszczy. W sobotę 20 lutego Pomarańczowe zmierzą się z KS Basket 25 Bydgoszcz.

CCC Polkowice – DGT AZS Politechnika Gdańska 66:90 (19:22, 10:24, 19:27, 18:17)

CCC Polkowice: Keisha Hampton 18, Weronika Gajda 17, Aaryn Ellenberg 11, Kamile Nacickaite 9, Amanda Kantzy 4, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 3.

DGT AZS Politechnika Gdańska: Kateryna Rymarenko 20 (10 zbiórek), Martyna Koc 15, Sylwia Bujniak 14, Maja Śćekić 10, Martyna Pyka 10, Jowita Ossowska 10, Karolina Strzelczyk 8, Ruth Hamblin 3.