1:0 dla Pomarańczowych w derbach Dolnego Śląska

2

GRUDNIA, 2020

Polkowicka lokomotywa rozpędza się zbierając komplet punktów z każdego przystanku. W derbowym starciu CCC Polkowice pokonało 1KS Ślęzę Wrocław 89:51.

O ile w poprzednich starciach mogliśmy napisać, że CCC Polkowice jest drużyną ataku, o tyle w spotkaniu ze Ślęzą zaskoczyliśmy rywali defensywą. Na początku meczu wydawać by się mogło, że trener Arkadiusz Rusin rozpracował grę Pomarańczowych. Wiedział, że tylko poprzez nie do końca efektowny, a wręcz „brudny” basket może upatrywać szansy dla wrocławianek. Zespół trenera Karola Kowalewskiego szybko zmienił taktykę i zaczął mocniej pracować w defensywie, co w połączeniu z dobrą skutecznością spowodowało, że polkowiczanki trudno było zatrzymać. Staraliśmy się wykorzystać sytuację, kiedy na parkiecie nie było ani Jones ani Sutton. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale jeszcze bardziej z obrony. W końcu pokazaliśmy naprawdę dobry defense. Udowodniliśmy, że ten zespół potrafi bronić i może być agresywny od samego początku – spotkanie ocenił trener CCC Polkowice. Przed zmianą stron w sercu Zagłębia Miedziowego, Pomarańczowe prowadziły 46:30.

Losy meczu rozstrzygnęła trzecia kwarta, pod której koniec, po dwóch „trójkach” kolejno Kamile Nacickaite i Aaryn Ellenberg, CCC Polkowice prowadziło już 32 punktami. Obie zawodniczki były najlepiej punktującymi na placu gry – Amerykanka z dorobkiem 20. a Litwinka 18. punktów. Przed ostatnią ćwiartką polkowiczanki prowadziły 73:41. Ostatnie 10 minut było już tylko formalnością i obaj trenerzy zdecydowali się postawić praktycznie w całości na polskie składy. Korzystaliśmy dziś z całego zespołu i przez to mogliśmy grać na dużej intensywności bez przestojów. Była to dziś nasza duża przewaga – podsumował derbowe starcie trener Kowalewski. CCC Polkowice w pierwszej odsłonie derbów Dolnego Śląska sezonu 2020/2021 pokonało wrocławską Ślęzę 89:51.

Derbowe starcie było ósmym zwycięstwem Pomarańczowych. Już 9 grudnia na wyjeździe koszykarki  CCC Polkowice zmierzą się z drugim niepokonanym zespołem Energa Basket Ligi Kobiet – mistrzem Polski VBW Arką Gdynia. Cieszę się ze zwycięstwa. Po meczu z Bydgoszczą miałyśmy krótką przerwę, ale od początku byłyśmy skupione na spotkaniu. Był to dla nas duży sprawdzian przed starciem z Arką Gdynia i mam nadzieję, że za tydzień także pokażemy klasę – derby podsumowała Sylwia Siemienas, po czym zapowiedziała – Cały czas się docieramy, miałyśmy długie przerwy od gry i ciągle budujemy swoją pewność. Jestem pewna, że w meczu z Arką nie wyjdziemy z pozycji straconej. Mamy wszelkie predyspozycje do tego, aby walczyć, a nawet by wygrać to spotkanie.

CCC Polkowice – 1KS Ślęza Wrocław 89:51 (18:11, 28:19, 27:11, 16:10)

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 20, Kamile Nacickaite 18, Keisha Hampton 13, Dragana Stanković 13, Klaudia Gertchen 12, Weronika Telenga 8, Sylwie Siemienas 5.

1KS Ślęza Wrocław: Alesia Sutton 16, Nikola Dudasova 10, Stephanie Jones 8, Anna Jakubiuk 6, Nina Dedić 4, Julia Tyszkiewicz 3, Dominika Poleszak 2, Agata Dobrowolska 2.