Zagramy w półfinale

GRUDNIA, 2019

CCC Polkowice pewnie pokonało MKS Pruszków w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W półfinale Pomarańczowe czeka starcie z Artego Bydgoszcz.

Najlepsza drużyna 1. ligi walczyła ambitnie, chociaż przewaga mistrzyń Polski była wyraźna w każdym elemencie koszykarskiej gry. Polkowiczanki kontrolowały mecz od samego początku i systematycznie powiększały przewagę. Pruszkowski MKS nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie szybkich ataków oraz akcji podkoszowych, które co chwilę skutecznie kończyła Ana Maria Filip. Do przerwy CCC Polkowice prowadziło aż 61:27.

Po zmianie stron MKS wyszedł z zamiarem zniwelowania skali porażki. Plan ten się powiódł, ale podopieczne trenera Jacka Rybczyńskiego nie zdołały choćby zbliżyć się do remisu. W szeregach drużyny z Pruszkowa dobrze spisały się ich liderki – Olivia Szumałda-Krzycka i Magadalena Parysek-Bochniak. CCC Polkowice ze spokojem kontynuowały swoją drogę do półfinału i wygrały 95:59.

W półfinale na ekipę mistrzyń Polski czeka o wiele trudniejsze starcie. Na drodze do obrony Pucharu Polski Pomarańczowe zmierzą się z Artego Bydgoszcz. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 w sobotę, 18 stycznia. Transmisja w Sportklub.

.