Zagrają dla reprezentacji

LISTOPADA, 2020

Weronika Gajda, Julia Drop, Weronika Telenga i Karol Kowalewski w roli pierwszego trenera dla reprezentacji Polski oraz Dragana Stanković dla Serbii, zagrają w eliminacjach do EuroBasketu.

Kadra Polski do Stambułu wyleciała w poniedziałek, 9 listopada. Biało-czerwoni w Turcji mieli pierwotnie zagrać dwa mecze, lecz koronawirus pokrzyżował plany Białorusinom. W drużynie naszych grupowych rywali badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 były pozytywne u zbyt dużej ilości zawodniczek, w związku z tym w najbliższym okienku nie zagrają. Reprezentacja Polski rozegra  tym samym tylko jeden mecz – 14 listopada z Wielką Brytanią. W pierwszym meczu eliminacyjnym, który w ubiegłym roku odbył się w Wałbrzychu, Polki przegrały z Brytyjkami 63:75.

Reprezentację Polski w Stambule poprowadzi trener CCC Polkowice, Karol Kowalewski. Pierwszy trener kadry, Maros Kovacik nie wyjechał do Turcji z powodu pozytywnego testu PCR. Były trener Pomarańczowych dowództwo kadrą przekazał aktualnemu. Tym samym Karol Kowalewski zadebiutuje na ławce jako pierwszy trener biało-czerwonych. Wspierał go będzie asystent Martin Pospíšil. Obaj będą w stałym kontakcie z Marosem Kovacikiem.

W składzie biało-czerwonych nie zabrakło zawodniczek CCC Polkowice. Do Stambułu poleciały trzy Pomarańczowe – Weronika Gajda, Julia Drop i Weronika Telenga. Reprezentacja z Wielką Brytanią zagra 14 listopada.

Przed meczem oraz po powrocie do Warszawy drużya kolejny raz podda się testom na obecność SARS-CoV-2.

Dragana Stanković w składzie Serbii

Reprezentacja Serbii w trwającym „okienku” w Stambule rozegra dwa mecze eliminacyjne – 12 listopada z Litwą i 14 listopada z Turcją. W składzie nie zabraknie Dragany Stanković, podkoszowej CCC Polkowice. Serbia po dwóch ubiegłorocznych zwycięstwach jest liderem grupy E.