Zadanie wykonane

LUTEGO, 2019

Zgodnie z oczekiwaniami nasze dziewczyny nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywala z Gdańska. Polkowiczanki wygrały w mieście Neptuna z Sunreef Yachts 68:89 i tym samym zapisały na koncie 14 zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet.

Mistrzynie Polski były murowanym faworytem dzisiejszego pojedynku. Bukmacherzy wyceniali wygraną gospodyń na 10:1, co oznacza, że za 10 postawionych złotych można było wygrać 100. Nie wiemy, czy znaleźli się śmiałkowie gotowi obstawić wygraną Sunreef Yachts. Jeśli jednak tak się stało, to mamy złą wiadomość. Wyrzucili pieniądze w błoto, bo polkowiczanki dominowały dziś na parkiecie w sposób niepodważalny. Już po pierwszej kwarcie było 25:8 dla naszych dziewczyn. Mocne uderzenie na początek ustawiło przebieg wydarzeń na parkiecie. Polkowiczanki grały bardzo spokojnie, miały wysoką skuteczność rzutową zarówno za dwa, jak i trzy punkty, a pod tablicami nie dawały przeciwniczkom cienia szans.

Gospodyniom nie brakowało ambicji, starały się z całych sił, by nawiązać wyrównaną walkę, ale niestety brakowało im argumentów czysto koszykarskich. Do przerwy polkowiczanki miały na koncie dokładnie jeszcze razy tyle zdobytych punktów co rywalki. Na tablicy świetlnej w gdańskiej hali widniał wynik– 24:48. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie imponowały ambicją i wolą walki, a nasze dziewczyny konsekwentnie realizowały założenia taktyczne testując różne warianty rozgrywania akcji w ofensywie. Wynik cały czas był pod kontrolą mistrzyń Polski. Ostatecznie Sunreef Yachts Politechnika Gdańska przegrał z naszym CCC 68:89.

Wygrana w Gdańsku była dla naszych dziewczyn 14 w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. Teraz drużyna skupia się na środowym meczu Euroligi z Nadieżdą w Orenburgu. Ten pojedynek ma ogromne znaczenie w kontekście ewentualnego awansu mistrzyń Polski do najlepszej ósemki prestiżowych rozgrywek. Jeśli polkowiczanki chcą zrobić duży krok ku ćwierćfinałowi to ten mecz muszą wygrać.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 68:89

(8:25, 16:23, 19:25, 25:16)

Sunreef: Pyka 14, Clarke 12, Conwright 11, Holopainen 7, Duszkiewicz 6, Haryńska 6, Szymańska 4, Strzelczyk 4, Ostrowska 2, Bujniak 2, Koc 0, Naczk 0.

CCC: Kizer 18, Kaczmarczyk 17, Fagbenle 14, Gajda 12, Kaltsidou 9, Thomas 7, Tyszkiewicz 7, Puss 3, Owczarzak 2.