W ostatnim meczu zasadniczej części sezonu w polkowickiej hali nasze dziewczyny odnotowały przekonywującą wygraną. Rywalki z Ostrowa Wielkopolskiego nie miały za wiele do powiedzenia. Wygraliśmy 90:54.

Dzisiejszy mecz był dla podopiecznych trenera Marosa Kovacika pierwszym od dawna, do którego mogły się spokojnie przygotować, bo półtora tygodnia temu zakończyły udział w prestiżowych rozgrywkach Euroligi. Ten fakt w zestawieniu z potencjałem koszykarskim naszej drużyny czynił je zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego pojedynku. Polkowiczanki, zgodnie z przewidywaniami i oczekiwaniami kibiców od pierwszej syreny dyktowały warunki. Początkowo celowniki pomarańczowych były lekko rozregulowane, ale w miarę upływu czasu zaczynały funkcjonować coraz lepiej, co przełożyło się na rosnącą przewagę gospodyń.

Pierwsza kwarta to była absolutna dominacja naszych dziewczyn w strefie podkoszowej. Ten element w decydującej mierze zdecydował o tym, że polkowiczanki po 10 minutach gry prowadziły różnicą 10 punktów – 29:19. W drugiej kwarcie polkowiczanki były jeszcze bardziej skuteczne. Poza tym broniły mocniej. Dobrze funkcjonował także szybki atak. W efekcie przewaga urosła do 27 punktów. Najskuteczniejszą koszykarką w naszej drużynie po 20 minutach gry była Raisa Musina, na której koncie zapisano 12 punktów. W dzisiejszym meczu po raz pierwszy przed polkowicką publicznością zaprezentowała się Weronika Gajda. W pierwszej połowie zdobyła siedem punktów potwierdzając, że ma spore możliwości i może wiele wnieść do gry swojej nowej drużyny. Wysokie prowadzenie polkowiczanek po 20 minutach sprawiło, że mało kto brał pod uwagę inny scenariusz drugiej połowy jak pełna kontrola wydarzeń przez podopieczne trenera Kovacika. Wydarzenia na parkiecie w drugiej połowie rozgrywały się zgodnie z przewidywaniami. Gospodynie były skuteczniejsze, lepiej broniły, miały mniej strat i spokojnie powiększały przewagę. Rywalki nie mogły mieć nawet cienia złudzeń, co do tego, że są w stanie nawiązać wyrównaną walkę z naszymi dziewczynami. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewczyn 90:54.

CCC Polkowice – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 90:54

(29:19, 30:13, 19:7, 12:15)

CCC: R. Musina 16, Ortiz 14 , Gajda 11, Leciejewska 10, Gala 9, Idziorek 8, V. Musina 7, Faulkner 6, Rezan 5, Stankiewicz 4, światowska 0, Urbaniak 0.

Ostrovia: Orozović 15, Motyl 15, Bishop 12, Jackowska 4, Stępień 4, Jones 2, Nowicka 2, Walczak 0, Kaczmarek 0, Kowalczyk 0.