Wracamy na parkiety

LUTEGO, 2021

Po dwutygodniowej przerwie wracamy do rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. W Polkowicach Pomarańczowe podejmą DGT AZS Politechnikę Gdańską.

CCC Polkowice z bilansem 15 zwycięstw i 1 porażki jest wiceliderem rozgrywek. Kolejna okazja do zdobycia punktów pojawi się w najbliższą niedzielę. W polkowickiej hali zespół trenera Karola Kowalewskiego zmierzy się z gdańską Politechniką. Rywalki Pomarańczowych zajmują 7. miejsce w tabeli.

W Gdańsku koszykarki CCC Polkowice wygrały z Politechniką wysoko (89:57). Zespół chce powtórzyć ten wynik, ale Politechnika chcąc utrzymać się w strefie gwarantującej występ play-off w każdym kolejnym meczu będzie walczyć o zwycięstwo. Politechnika prowadzona przez trenera Wojciecha Szawarskiego spisuje się w tym sezonie na miarę oczekiwań. Wygrały 7 z 9 spotkań. Największą bronią w walce o miejsce premiowane awansem do ósemki będzie trójka Davis-Hamblin-Rymarenko. Najlepszym strzelcem ekipy z wybrzeża jest Jazmine Davis, która średnio zdobywa 17,4 pkt. na mecz. Drużynę scala doświadczona Martyna Koc, która jest liderką polskiej rotacji.

Mecze po przerwie zawsze są pełne niewiadomych. Chociaż za faworyta starcia niedzielnej kolejki uchodzi CCC Polkowice to w trwającym sezonie niespodzianek nie brakowało. O tym, czy Pomarańczowe utrzymają doskonałą dyspozycję przekonamy się już w najbliższą niedzielę. Początek meczu z DGT AZS Politechniką Gdańską 14 lutego o 17:00. Transmisję spotkania przeprowadzi TVCOM.PL (link do transmisji).