Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do ligowych emocji. Już w niedzielę Pomarańczowe zmierzą się w polkowickiej hali z Energą Toruń.

Początek eliminacji do EuroBasketu nie był udany dla naszej reprezentacji. Ponieśliśmy dwie porażki – z Białorusią oraz Turcją. To już jednak historia. Najbliższy weekend upłynie pod znakiem 9. kolejki Basket Ligi Kobiet. W Polkowicach zapowiada się ciekawe starcie. Podopieczne trenera Georgea Dikeoulakosa zmierzą się z toruńską Energą, która na swoim koncie ma tyle samo zwycięstw co CCC – cztery. Torunianki mają jednak o jeden rozegrany mecz mniej od polkowiczanek. Energa porażki poniosła jedynie w meczach z pierwszą trójką – Artego Bydgoszcz, Wisłą Can-Pack Kraków oraz ślęzą Wrocław. O sile niedzielnego rywala Pomarańczowych decydują przede wszystkim – Agnieszka Skobel, którą nasi kibice znają z gry w polkowickim zespole, Kelley Cain, Lauren Mansfield oraz Emilia Tłumak. Pojedynki pomiędzy CCC a Energą zazwyczaj są zacięte, pełne emocji i stoja na wysokim poziomie. Kibice w Polkowicach licza na to, że zobaczą dobre widowisko.

– Ostatnio gramy coraz lepiej. Wydaje się, że zespół się dotarł i spisuje się na miarę oczekiwań. Toruń zawsze jest mocny i obstawiam, że będzie dobry mecz – mówi jeden z nich.

Niedzielny mecz rozpocznie się o 19:00. Wszystkich fanów naszego zespołu zapraszamy do hali. Wasz doping na pewno pomoże polkowiczankom.

Tych, których nie będą mogli być razem z nami zapraszamy przed telewizory. Transmisję z meczu przeciwko Enerdze Toruń przeprowadzi TVP Wrocław.