Dziś podopieczne trenera Arkadiusza Rusina rozegrają ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego przed własną publicznością. Rywalem – łódzki Widzew, czyli zespół, który w pierwszej rundzie nieoczekiwanie pokonał wicemistrzynie Polski.

W ostatni weekend najlepsze koszykarki Tauron Basket Ligi Kobiet spotkały się w Lublinie. Tam rozegrano Mecz Gwiazd. Z tego powodu nie było ligowej kolejki. Dziś czas nadrobić zaległości. Polkowiczanki zmierzą się z Widzewem, z którym mają do uregulowania pewne rachunki. Dotyczą one porażki poniesionej w grudniu ubiegłego roku, w Łodzi. Tamten mecz zakończył się dogrywką, w której górą były gospodynie. Pokonały naszą drużynę 99:98. To było najbardziej zaskakujące rozstrzygnięcie kolejki i można śmiało obstawiać, że dziś polkowiczanki zrobią wszystko, by wykazać swoją wyższość nad rywalkami. Tym bardziej, że ewentualna porażka może przekreślić ich nadzieje na zajęcie czwartego miejsca w tabeli po zasadniczej części sezonu. Widzewianki z kolei, jeśli myślą o utrzymaniu w Tauron Basket Lidze Kobiet muszą szukać zwycięstw nawet w konfrontacji z takimi rywalami jak wicemistrzynie Polski. To zwiastuje emocje w dzisiejszym meczu, w którym mamy nadzieję nasze dziewczyny nie tylko wygrają, ale zaprezentują także ładną dla oka grę. Początek meczu o godzinie 17.45. Wszystkich fanów „pomarańczowych” zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego.