Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa koszykarki MKS Polkowice zmierzą się w najbliższą niedzielę z toruńską Energą. Z całą pewnością o wygraną w tym pojedynku będzie bardzo trudno, bo rywalki to zespół nieustępliwy o dużym potencjale. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Pierwsze starcie zespołów, które pomiędzy sobą rozegrały walkę o brązowe medale poprzedniego sezonu zakończyło się wygraną naszych dziewczyn 75:67. Koszykarki z grodu Kopernika nie sprostały naszym dziewczynom na własnym parkiecie i z całą pewnością zrobią wszystko, aby tym razem udowodnić swoją wyższość nad podopiecznymi trenera Czeczuro. Te jednak są w doskonałych nastrojach, a licznik wygranych meczów z rzędu póki co stanął na liczbie dziewięć, co jest osiągnięciem niezwykle imponującym. Torunianki mają na razie na koncie skromniejszą serię trzech wygranych. Występujące pod wodzą znanego z przykładania ogromnej wagi do defensywy i zaangażowania trenera Elmedina Omanicia torunianki będą walczyć od pierwszej do ostatniej syreny. Tego możemy być pewni. Nasz zespół jednak nie raz udowodnił, że jest gotów na ostrą wymianę ciosów z każdym i jest przesądzone, że determinacji mu nie zabraknie. Najgroźniejsze zawodniczki w drużynie Katarzynek to Victoria Macaulay i Matee Ajavon. Uznaną markę mają także Weronika Idczak, czy też Magdalena Skorek, która ma za sobą występy w naszej drużynie. Również Joanna Walich, czy Paulina Misiek, które także grały w naszej drużynie, czy Charity Szczechowiak to zawodniczki, których fanom żeńskiego basketu nie trzeba przedstawiać. Koszykarski potencjał torunianek jest spory, a fakt, że dotychczas nie idzie im najlepiej w rozgrywkach Tauron Basket Ligi i mają na koncie zaledwie pięć wygranych meczów zwiastuje zacięte i pełne emocji widowisko. Na taki mecz czekamy i wierzymy, że zakończy się on wygraną naszych dziewczyn, dzięki czemu ilość zwycięstw z rzędu odniesionych przez polkowiczanki będzie wyrażana liczbą dwucyfrową.

Niedzielny pojedynek rozpocznie się o godzinie 17.45. Wszystkich fanów zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego. Wstęp na ten mecz jest darmowy. Będzie to ostatni mecz naszych koszykarek w roku 2015.