Drugi tydzień z rzędu spotkanie z udziałem CCC Polkowice jest określane mianem meczu kolejki. Nic w tym jednak dziwnego, bo w sobotę o godz 17.45 wicemistrzynie Polski zmierzą się w Bydgoszczy z drużyną Artego, brązowymi medalistkami poprzednich rozgrywek.
Bydgoski zespół także i w tym sezonie uchodzi za poważnego kandydata do medalu. Dotychczasowy bilans zespołu Tomasza Herkta to cztery zwycięstwa i dwie porażki (w Toruniu i Gorzowie Wielkopolskim).
W tygodniu poprzedzającym mecz z CCC Polkowice, do drużyny z Bydgoszczy dołączyła kolejna Amerykanka, Darxia Morris. Co ciekawe, ta zawodniczka w sezonie 2013/2014 występowała we włoskim Orvieto, gdzie jej klubową koleżanką była Aishah Sutherland.
W składzie Artego są trzy byłe koszykarki CCC Polkowice: Martyna Koc, Anna Bekasiewicz (znana pod panieńskim nazwiskiem Pietrzak) i Amisha Carter.
Rozpoczynamy serię wyjazdowych spotkań. Na “dzień dobry” czeka nas pojedynek z ofensywnie grającym zespołem Artego, dodatkowo wzmocnionym kolejnym amerykańskim graczem obwodowym. Jedziemy do Bydgoszczy z przekonaniem o własnych umiejętnościach i wiarą w zwycięstwo. Żałuję tylko, że nie mogliśmy przygotować się do tego spotkania w optymalnych warunkach. Po ciężkim meczu z Energą Toruń kilka dziewczyn narzekało na różne urazy – powiedział Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.
Spotkanie Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice będzie transmitowane na żywo na antenie TVP Wrocław.

Share This