Podopieczne trenera Vadima Czeczuro jadąc do Gdyni na mecz z Basketem 90 deklarowały, że interesuje je zwycięstwo. Cel osiągnęły. Udany debiut w naszej drużynie zaliczyła Agnieszka Skobel, która zdobyła 19 punktów.

Dzisiejszy mecz zapowiadał się na batalię zaciętą, w której o losach wygranej będą decydowały niuanse. Pierwsza kwarta potwierdziła te przypuszczenia. Była bardzo wyrównana, oba zespoły grały na zbliżonym poziomie skuteczności rzutowej, także w innych elementach koszykarskiego rzemiosła było w miarę równo. W efekcie po pierwszej kwarcie był remis po 24. W drugiej nadal na parkiecie toczyła się bardzo wyrównana walka punkt za punkt. Tak było aż do przerwy, na którą nasze dziewczyny schodziły przy dwupunktowym prowadzeniu. Trzecia kwarta okazała się być kluczowa dla losów dzisiejszego pojedynku. To wówczas nasze dziewczyny zaczęły dominować w strefie podkoszowej, gdzie rządziły Nicole Michael oraz Nikki Greene. Tę odsłonę polkowiczanki wygrały dziewięcioma punktami i tym samym wypracowały sobie jedenastopunktową przewagę przed ostatnią kwartą. W tej kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i pozwoliły gospodyniom jedynie na zniwelowanie strat do dziesięciu punktów. Bardzo udany występ zaliczyła w Gdyni debiutująca w barwach naszej drużyny Agnieszka Skobel, która zdobyła 19 punktów.

Basket 90 Gdynia – MKS Polkowice 80:90

(24:24, 21:23, 14:23, 21:20)

Basket 90: Shields 23, Malone 16, Skerović 13, Bibrzycka 10, Kotnis 6, Johnson 4, Troina 3, Jakubiuk 2,Rembiszewska 2, Podgórna 1.

MKS: Skobel 19, Michael 18, Greene 17, Adams 13, Stankiewicz 12, Gala 4, Diaz 2, Nowacka 2, Żukowska 2, Schmidt 1.