TRANSFERY: Stephanie Mavunga ponownie zagra dla Pomarańczowych

9

PAŹDZIERNIKA, 2022

MVP sezonu regularnego edycji 2021/2022 zostanie w Polkowicach. Stephanie Mavunga rozpoczęła treningi z naszym zespołem.

Skład BC Polkowice rośnie w siłę. Trenerzy mistrzyń Polski w sezonie 2022/2023 postawili na zawodniczki, które sięgnęły po potrójną koronę. Kolejną Pomarańczową, która zdecydowała się przedłużyć kontrakt z polkowicką drużyną jest Stephanie Mavunga. Amerykańska środkowa rozpoczęła już treningi w Polkowicach i ma za sobą pierwszy turniej sparingowy. W Brnie podczas rywalizacji w Jersey Cup po meczu przeciwko KP Brno otrzymała tytuł MVP. BC Polkowice pokonało KP Brno 73:50, a Stephanie Mavunga zdobyła w tym spotkaniu 21 punktów.

Stephanie Mavunga w ubiegłym sezonie została wybrana przez trenerów Energa Basket Ligi Kobiet MVP rundy zasadniczej. Podkoszowa polkowickiej ekipy wyróżniała się na tle wysokich zawodniczek nie tylko siłą, ale także skutecznością przy rzutach z dystansu.

Mistrzyni Polski z BC Polkowice od dłuższego czasu była w stałym kontakcie z trenerem reprezentacji Polski Marosem Kovacikiem. Zawodniczka BC Polkowice czeka jeszcze na polski paszport, ale ma już za sobą debiut w reprezentacji Polski. W czerwcu razem z kadrą wygrała turniej towarzyski w Atenach.

Stephanie Mavunga w koszulce BC Polkowice ponownie zagra z numerem 23.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Aleksandra Zięmborska, Bożena Puter, Liliana Banaszak, Artemis Spanou, Zala Friskovec, Stephanie Mavunga.

 

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This