Nasze dziewczyny nie dały dziś cienia szans rywalkom z Sosnowca. Na ich parkiecie pokonały je różnicą 44 punktów. Końćowy wynik 42:86 mówi wszystko o tym, który zespół był lepszy.

Polkowiczanki rozpoczeły dzisiejszy mecz od bardzo mocnego uderzenia. W pierwszej kwarcie pozwoaliły rywlakom na zdobycie zaledwie 2 punktów. Same natomiast rzuciły ich 19. Były zdecydowanie lepsze w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Pierwsza kwarta ustawiła przebieg meczu. Nasze dziewczyny kontrolowały przebieg gry nie dając rywalkom choćby cienia szansy. Lepiej zbierały, skuteczniej broniły, miały zdecydowanie wyższą skuteczność rzutów i popełniały mniej strat. Druga i trzecią kwartę polkowiczanki wygrały czterema i jednym punktem. W ostatniej dopełniły dzieła zniszczenia rywalek rzucając im aż 32 punktów przy stratach włąsnych na poziomie dziesięciu oczek. Ostatecznie mecz zakończyliśmy wygraną różnicą aż 44 punktów notując najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie. Z Sosnowca wracamy więc w doskonałych nastrojach z dobrym nastawieniem przed kolejnymi meczami.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – CCC Polkowice 42:86

(2:19, 15:19, 15:16, 10:32)

Zagłębie: King 11, Frost 10, Dobrowolska 10, Swanier 7, Antczak 3, Rozwadowska 1, Piędel 0, Kosałka 0, Wojtala 0.

CCC: Harrison 23, V. Musina 13, Leciejewska 10, Rezan 8, Faulkner 8, Stankiewicz 7, Idziorek 7, Gala 6, Ortiz 4, Urbaniak 0.