Dziś w sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbyła się impreza rekreacyjna  „Polkowice zakochane w koszykówce” zorganizowana przez Miejski Klub Sportowy Polkowice wspólnie z gminą Polkowice. W sportowej atmosferze bawiły się dziesiątki dzieci oraz ich rodzice.

– Super pomysł, fajna zabawa, duże zaangażowanie dzieci. Miło i aktywnie spędziliśmy sobotni poranek  – mówili rodzice dzieciaków biorących udział w wydarzeniu. Zostało ono pomyślane jako rywalizacja reprezentacji trzech szkół podstawowych z terenu Polkowic. Każdy z zespołów miał swojego kapitana, którym były zawodniczki ekstraklasowego zespołu koszykarek z Polkowic . Swoje drużyny miały więc Justyna Fura oraz Paulina Żukowska. Dzieciaki, a także zawodniczki mierzyły się w kilku konkurencjach sprawnościowych. Za każda z nich przyznawano określoną ilość punktów, w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy starali się z całych sił, bo duch rywalizacji zawładnął dziećmi całkowicie. To z kolei powodowało ogrom emocji, które udzielały się rodzicom głośno wspierającym swoje pociechy. Rodzice zresztą także mieli okazję do tego, by popisać się koszykarskimi umiejętnościami przed dziećmi. Dla nich zorganizowano konkurs rzutów osobistych. Szło im różnie, ale śmiechu było co nie miara. Na zakończenie wszyscy uczestnicy sobotniej imprezy otrzymali klubowe podarunki, a także słodycze.  Okazja była idealna, bo przecież w poniedziałek mamy Dzień Dziecka. Z kronikarskiego obowiązku wypada dodać, że w rywalizacji zwyciężyła drużyna SP 2 przed SP 1 oraz SP3.