Seria zwycięstw podtrzymana

21

LISTOPADA, 2020

CCC Polkowice pewnie pokonało DGT AZS Politechnikę Gdańską w meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Pomarańczowe pozostają tym samym niepokonane.

Po 17 dniach przerwy polkowiczanki wróciły do rywalizacji na parkietach ekstraklasy. Rywalem CCC Polkowice w ósmej serii spotkań była DGT AZS Politechnika Gdańska. Cel wyjazdu był jeden – zwycięstwo i podtrzymanie serii bez porażki. Plan został wykonany.

W Gdańsku rywalizacja była wyrównana jedynie przez pierwszą kwartę, którą Pomarańczowe wygrały 25:20. W kolejnych odsłonach Politechnika nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, a polkowiczanki boleśnie wykorzystywały błędy rywalek po stratach. Przed zmianą stron zespół trenera Karola Kowalewskiego prowadził już 41:27. Po zmianie stron goście krok po kroku powiększali przewagę i już przed ostatnią odsłoną można było pewnie uznać zwycięstwo CCC Polkowice. Pomarańczowe pokonały na wyjeździe DGT AZS Politechnikę Gdańską 89:57. Na placu gry najlepiej punktującą zawodniczką z dorobkiem 19 punktów była Aaryn Ellenberg. Dobrze spisały się dwie podkoszowe CCC Polkowice, które w Gdańsku zanotowały double-double. Weronika Telenga zdobyła 13 punktów i dołożyła 11 zbiórek, a Dragana Stanković 12 „oczek” i 10 zbiórek.

Sobotnie zwycięstwo było szóstym z rzędu. Polkowiczanki pozostają niepokonane w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet.

Kolejny mecz w walce o play-off podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zagrają w Polkowicach. 28 listopada o godzinie 19:00 w sercu Zagłębia Miedziowego rywalem Pomarańczowych będzie KS Basket 25 Bydgoszcz.

DGT AZS Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)

DGT AZS Politechnika Gdańska: Jazmine Davis 14, Sylwia Bujniak 13, Jowita Ossowska 11, Ruth Hamblin 6, Karolina Strzelczyk 5, Martyna Pyka 4, Marta Stawicka 1, Kateryna Rymarenko 1.

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 19, Keisha Hampton 16, Weronika Gajda 13 (8 asyst), Weronika Telenga 13 (11 zbiórek), Dragana Stanković 12 (10 zbiórek), Julia Drop 7, Patrycja Tomaszewicz 3, Klaudia Gertchen 2, Sylwia Siemienas 2, Alicja Grabska 2.