Ruszamy z Energa Basket Ligą Kobiet!

PAŹDZIERNIKA, 2021

Przed koszykarkami BC Polkowice starcie 1. kolejki. W sercu Zagłębia Miedziowego Pomarańczowe zmierzą się z SKK Polonią Warszawa.

Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego naładowane pozytywnymi emocjami po zwycięstwie w Suzuki Superpucharze Polski Kobiet w pierwszym meczu rundy zasadniczej zmierzą się z beniaminkiem. SKK Polonia awansowała do Energa Basket Ligi Kobiet przed kilkoma miesiącami. Klub bardzo dobrze sprostał wyzwaniom organizacyjnym i w Polkowicach oficjalnie powitamy drużynę z Warszawy w rozgrywkach ekstraklasy.

Charakter na pierwszym miejscu

Zespół Polonii być może nie będzie liderem koszykarskiego rzemiosła, ale ma nadrabiać charakterem. W przedsezonowych starciach warszawianki udowodniły, że potrafią walczyć z najlepszymi zespołami. Podczas III Memoriału Bohdana Bartosiewicza pokonały mistrzynie Polski z Gdyni, a momentami potrafiły przeciwstawić się także polkowiczankom. Chociaż koszykarki Polonii w starciu z BC Polkowice przegrały wysoko, nie można odmówić im ambicji. Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Gordona zdecydowanie nie będzie na pozycji straconej w walce o utrzymanie. W ekipie z Warszawy grają byłe zawodniczki polkowickiego zespołu, Natalia Bucyk i Sylwia Siemienas.

Zawodniczki U23 obowiązkowo na boisku

Od sezonu 2021/2022 obowiązuje przepis, który nakazuje zespołom korzystanie z zawodniczek U23 przez cały czas trwania meczu. W szeregach BC Polkowice ten warunek spełniać będą cztery zawodniczki: Julia Jeziorna (rocznik 2005), Alicja Grabska (rocznik 1999), Bożena Puter i Aleksandra Zięmborska (rocznik 2000). Dla Julii Jeziornej, wychowanki naszego klubu i Alicji Grabskiej będzie to drugi sezon w zespole polkowickiej ekstraklasy. Puter i Zięmborska to nowe postaci.

Bożena Puter większość swojej kariery spędziła w Krakowie. Swój debiut na parkietach ekstraklasy zanotowała w barwach Wisły w wieku 15 lat. Ostatni sezon mierząca 182 cm skrzydłowa rozegrała w barwach wrocławskiej Ślęzy. Z kolei dla Aleksandry Zięmborskiej Polkowice będą pierwszym miastem, do którego przeprowadzi się z rodzinnego Poznania. W ostatnim sezonie w barwach MUKS Poznań na pierwszoligowych parkietach notowała średnio 17,1 pkt. i 7,5 zbiórki. Mierząca 182 cm skrzydłowa jest także reprezentantką Polski U23 w kadrze 3×3.

Kibice wracają!

575 dni – tyle trwała rozłąka polkowickich koszykarek z kibicami. W pierwszym meczu sezonu zagramy przy udziale publiczności. Mecz odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Mecz z SKK Polonia Warszawa odbędzie się w niedzielę, 3 października o godzinie 18:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Transmisja meczu będzie odpłatnie dostępna na InStat TV.