Puchar był blisko

7

MARCA, 2021

Po emocjonującym starciu Pomarańczowe przegrały w końcówce finału Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Trofeum zostało w Gdyni.

Drugi raz z rzędu w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet CCC Polkowice zmierzyło się z VBW Arką Gdynia. Gospodarz turnieju od dwóch sezonów dominuje na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Zespół z Polkowic ponownie podjął próbę przełamania passy mistrzyń Polski i był blisko wykonania zadania.

Początek meczu gra od kosza do kosza nie przyniosła punktów żadnej z ekip. Polkowiczanki grały konsekwentnie w obronie, ale nie potrafiły wyprowadzić celnego rzutu. Arka musiała radzić sobie bez Alice Kunek, która doznała kontuzji w pierwszych minutach meczu. Gdynianki pozbawione swojej najlepszej strzelczyni długo nie mogły wejść w meczowy rytm. Z kolei po polkowickiej stronie szalała Aaryn Ellenberg. Amerykanka do przerwy zdobyła 18 punktów a CCC Polkowice prowadziło 36:29.

CCC Polkowice utrzymywało przewagę punktową do końca trzeciej kwarty i serii 14:2 gdynianek, po której na gdyńskim parkiecie trwała zacięta walka punkt za punkt. W końcówce kluczem okazały się detale. W ostatniej odsłonie finałowego starcia w zdobywanie punktów dla polkowickiej drużyny włączyła się Keisha Hampton, ale to było za mało na duet Barbory Balintovej z Angeliką Slamovą, do których dołączyła Artemis Spanou. To, co nie udało się Greczynce w ubiegłorocznym finale w barwach polkowickiej drużyny, udało się tym razem. „Arte” przypieczętowała zwycięstwo Arki celnym rzutem zza łuku zostając tym samym MVP spotkania. CCC Polkowice przegrało ostatecznie 65:69 w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet.

Finałowe starcie traktujemy jako dobry prognostyk przed play-off. Przed nami najważniejsza część sezonu, a turniej w Gdyni był zwiastunem tego, co nas dopiero czeka. Czuliśmy, że możemy ten mecz wygrać, ale zabrakło wykończenia. Przed pierwszymi meczami czeka nas jeszcze mnóstwo pracy i mam nadzieję wiele grania – mówił trener Karol Kowalewski po finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Polkowiczanki już w najbliższy weekend rozpoczną grę w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Na pierwszy ogień Pomarańczowe czekają starcia z DGT AZS Politechniką Gdańską. W Polkowicach zagrają 13 i 14 marca.

VBW Arka Gdynia – CCC Polkowice 69:65 (13:16, 16:20, 21:12, 19:17)

VBW Arka Gdynia: Artemis Spanou 21, Barbora Balintova 13, Sonja Greinacher 9, Amalia Rembiszewska 8, Laura Miskiniene 7, Aneglika Slamova 6, Kamila Podgórna 5, Marissa Kastanek 0, Alice Kunek 0.

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 27, Keisha Hampton 21, Dragan Stanković 10, Kamile Nacickaite 3, Weronika Gajda 2, Klaudia Gertchen 2, Weronika Telenga 0.