Determinacja, wola walki, solidna defensywa i skuteczność w ataku zdecydowały o tym, że nasze dziewczyny wzięły dziś rewanż na lubliniankach i pokonały Pszczółkę AZS UMSC 81:63. To pierwsze zwycięstwo polkowiczanek w 2018 roku.

Nasze dziewczyny pojechały do dalekiego Lublina z mocnym nastawieniem na wzięcie rewanżu za niespodziewaną porażkę poniesioną w pierwszym oficjalnym meczu sezonu 2017/2018.

Pierwsze punkty w dzisiejszym pojedynku zdobyła co prawda Uju Ugoka, ale potem Weronika Gajda wyrównała stan meczu, a kilka chwil później na prowadzenie nasz zespół wyprowadziła Alysha Clark. Najpierw trafiła za dwa, a potem za trzy punkty. Od samego początku polkowiczanki grały uważnie w defensywie, a także były skuteczne w ataku. Klasą dla siebie była Clark, która grała niemal bezbłędnie. Po pierwszej kwarcie nasz zespół prowadził 24:19, w drugiej systematycznie powiększał przewagę. Po 20 minutach gry polkowiczanki prowadziły różnicą 17 punktów, a Clark, która była bezbłędna zza linii 675 cm – trafiła trzy razy na trzy próby – miała na koncie 19 punktów. Podopieczne trenera George Dikeoulakosa pPo pierwszych 20 minutach miały skuteczność rzutową na poziomie 47 procent, blisko 20 procent więcej od rywalek. Ten element decydował o wyniku do przerwy, bo w pozostałych polkowiczanki też były lepsze, ale nieznacznie. Zadaniem dla naszych koszykarek na drugą połowę było utrzymanie dyspozycji z pierwszej połowy. śmiało można było obstawiać, że rywalki nie poddadzą się i będą za wszelką cenę dążyć do tego, by odrobić straty i powalczyć o pełną pulę.

Lublinianki walczyły bardzo ambitnie, ale nasz zespół grał bardzo mądrze. Umiejętnie rozbijał akcje gospodyń, a w ataku grał długie, ustawiane akcje. W efekcie, wynoszący blisko 20 „oczek” dystans punktowy pomiędzy rywalami utrzymywał się przez całą trzecią kwartę, po której gospodynie przegrywały 43:66. W ostatniej kwarcie nasze dziewczyny kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Pozwoliły rywalkom jedynie na zmniejszenie rozmairów porażki so 18 punktów. Ostatecznie gospodynie uległy polkowiczankom 63:81.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 63:81

(19:24, 12:24, 12:18, 20:15)

Pszczółka AZS: Ugoka 17, Butulija 15, Pitzgerald 7, Cebulska 7, Dobrowolska 6, Dorogobuzowa 4, Mistygacz 4, Kędzierska 2, Poleszak 1,Witkowska 0.

CCC: Clark 27, Spanou 12, Gajda 11, Fagbenle 10, Bojović 8, Stankiewicz 6, Leciejewska 4, Sandrić 3, Idziorek 0.