– Na obozie dziewczyny spędzały ze sobą  czas nie tylko na treningach, ale także poza nimi. Miały okazję się lepiej poznać. W ten sposób buduje się atmosferę w drużynie, a ta moim zdaniem w 60-70 procentach decyduje o końcowym sukcesie – mówi trener Vadim Czeczuro.

Podopieczne trenera Vadima Czeczuro są już po obozie w Szklarskiej Porębie.

– Treningi w górach były bardzo ciężkie. Pracowaliśmy na dużych obciążeniach. Skupialiśmy się na budowaniu siły i wytrzymałości. Muszę przyznać, że po raz pierwszy w mojej karierze dziewczyny pojechały na obóz w dobrej dyspozycji. świadczy to o pełnym profesjonalizmie. W czasie wolnym każda z zawodniczek dbała o to, by być w dobrej formie fizycznej – opowiada nam Vadim Czeczuro, trener CCC Polkowice.

Obozy szkoleniowe poza ciężką pracą służą także budowaniu atmosfery.

– Dziewczyny spędzały ze sobą  czas nie tylko na treningach, ale także poza nimi. Miały okazję się lepiej poznać. W ten sposób buduje się atmosferę w drużynie, a ta moim zdaniem w 60-70 procentach decyduje o końcowym sukcesie. Jak na razie atmosfera jest bardzo dobra. Stanowimy jedności, nie ma podziału na podgrupek. To jest bardzo fajne i wpływa na jakość naszej pracy – podkreśla trener Czeczuro.

Wczoraj zespół wyjechał do Bydgoszczy gdzie dziś rozegra pierwszy z dwóch meczów sparingowych z tamtejszym Artego. Już w przyszłym tygodniu kibice naszej drużyny będą mieli okazję zobaczyć polkowiczanki w akcji podczas Turnieju o Puchar CCC. Poza gospodyniami wystąpią w nim– mistrzynie Słowacji -Good Angels Koszyce, wicemistrzynie Polski – Artego Bydgoszcz i piąta drużyna ligi czeskiej -Valosun Brno.

Zapowiadają się wielkie sportowe emocje. Już dziś zapraszamy kibiców do hali przy Szkole Podstawowej Nr 2.

Tydzień po turnieju w Polkowicach nasze dziewczyny pojadą do Wrocławia, gdzie zagrają z gospodyniami – ślęzą oraz drużynami z czeskiego Nymburga i Ostrowa  Wielkopolskiego

Nasz zespół póki co do sezonu przygotowuje się bez Amerykanek Brittany Boyd i Isabelle Harrison – dołączą do drużyny po zakończeniu rozgrywek WNBA. Indywidualnie natomiast trenuje Angelika Stankiewicz, która po zakończeniu poprzedniego sezonu przeszła zabieg kolana.