Od pierwszego treningu czwartego zespołu poprzedniego sezonu minęło kilka dni, jutro (24.08) podopieczne trenera Vadima Czeczuro wyjadą na obóz przygotowawczy do Szklarskiej Poręby.

Przygotowania do nowego sezonu przebudowany zespół rozpoczął w minioną środę (17.08). Tradycyjnie najpierw były badania medyczne oraz testy sprawnościowe mające określić dyspozycję poszczególnych zawodniczek.

Przypominamy, że w porównaniu z poprzednim sezonem w drużynie zaszły spore zmiany kadrowe. Ze składu, który zajął czwarte miejsce na finiszu rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet pozostało jedynie trio – Angelika Stankiewicz, Natalia Bucyk i Ewelina Gala. Do drużyny wróciły natomiast zawodniczki, które w doskonałym sezonie 2012/2013 wywalczyły tytuł mistrzyń Polski oraz zdobyły krajowy Puchar – Valeriya Musina oraz Magdalena Leciejewska. Pojawiło się też wiele nowych nazwisk – między innymi Amerykanki Brittany Boyd oraz Isabelle Harrison, które dołączą do drużyny, gdy zakończą rozgrywki WNBA.

Do dziś zespół ćwiczy na własnych obiektach, a już jutro wyrusza do Szkalrskiej Poręby na dziesięciodniowe zgrupowanie, podczas którego będzie pracował głównie nad siłą i kondycją.

Po powrocie polkowiczanki rozegrają serie meczów kontrolnych. Wezmą udział w turniejach w Bydgoszczy, Wrocławiu i Polkowicach. Nasz zespół będzie występował w przyszłym sezonie w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet oraz prestiżowej Eurolidze.